Din Değişikliği Artık E-Devlet Üzerinden Gerçekleştirilebilecek

E-devlet üzerinden yeni bir hizmet kullanıma açıldı. Buna göre daha önceden İl Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılan inanç bilgilerini değiştirme işlemi artık e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Din Değişikliği Artık E-Devlet Üzerinden Gerçekleştirilebilecek

İnanç bilgileri artık e-devlet üzerinden değiştirilebilecek. Daha önceden İl Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılan bu işlem artık e-devlet üzerinden mümkün hale geldi.

Din değişiklik işlemi, e-devlet üzerinden açılan yeni hizmetle birlikte “Nüfus kaydında din değişikliği” sayfası üzerinden yapılabiliyor. Artık mobil imza ya da elektronik imzaya sahip vatandaşlar din değişikliği işlemini kolayca gerçekleştirebilecek.

DİN DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

E-devlet üzerinden inanç/din değişikliği yaparak kayıtlardaki mevcut inanışınızı veya felsefik görüşünüzü güncelleyebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik sınırlandırması bulunmayan bu işlem Türkiye vatandaşı olan tüm kişilere açık olarak hizmete alındı.

Din/İnanç değişikliği yapabilmek için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kaydindaki-din-bilgisi-degisikligi-basvurusu adresine giriş yapmak gerekiyor. Daha sonra mobil imza ya da elektronik imza kullanarak sistemine girerek ardından karşınıza çıkacak olan formu eksiksiz, doğru ve güncel bilgiler ile doldurmanız ardından da onaylamanız gerekmekte. Kısa bir değerlendirme sürecinin ardından yeni bilgileriniz sisteme işlenecektir.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 23:36

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deldil şeen
Deldil şeen - 3 gün Önce

Kızlar Çağatay'ı rahat bırakmıyorlar bence biraz rahat bırakın onu. Çok delikanlı biri umarm mutlu olrlar

SIRADAKİ HABER