Deniz Oral'ın Eski Eşini 'Hatice Cengiz' İle Karıştırdılar! Gerçek Böyle Anlaşıldı

Suudi Arabistan'ın Türkiye Başkonsolosluğu'nda öldürüldüğü iddia edildikten sonra iki ülke arasında diplomatik krize neden olan Cemal Kaşıkçı cinayetinin gizemi hala daha aralanamadı! Kaşıkçı'nın çocukları cinayetin faillerini affettiklerini açıkladı ama olaya oyuncu Deniz Oral da istemeden de olsa sosyal medya kanalıyla dahil oldu!

Deniz Oral'ın Eski Eşini 'Hatice Cengiz' İle Karıştırdılar! Gerçek Böyle Anlaşıldı

Tiyatro ve dizi oyuncusu Deniz Oral'ın adı Suudi Arabistan'ın Türkiye Büyükelçiliği'nde 2018 yılında öldürüldüğü iddia edilen Cemal Kaşıkçı cinayetine istemeden de olsa karıştı! Sosyal medyanın bilgisizce ve kontrolsüzce kullanıldığında olayların hangi noktaya varabileceğini gösteren ilginç olaylar dizisi şöyle gerçekleşti.

Suudi Arabistan'da eski yönetimi devirdikten sonra iktidara gelen Prens Muhammed Bin Selman hakkında muhalif yazılar yazan Arap gazeteci Cemal Kaşıkçı 2 Ekim 2018 yılında Suudi Arabistan'ın Türkiye Büyükelçiliği binasına girdikten sonra bir daha çıkamadı. Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında vahşi bir cinayete kurban edildiği iddia edildi. Faillerin ise cinayeti işledikten sonra cesedi parçalayarak yok ettiği ve olay ortaya çıkmadan Türkiye'den diplomatik pasaportlarını kullanarak çıktıkları öne sürüldü. 

CİNAYET KRİZE NEDEN OLDU

Cinayet iddialarının ortaya atılmasından sonra Türkiye ile Suudi Arabistan arasında kriz meydana geldi. Karşılıklı ithamlarda bulunuldu olay hakkında kitaplar yazıldı. Cemal Kaşıkçı'nın evlenmek üzere olduğu iddia edilen Türk Sevgilisi Hatice Cengiz cinayetle ilgili televizyon kanallarına demeçler verdi. İddialara göre Cemal Kaşıkçı, Hatice Cengiz ile evlenecekti ve nikah işlemleri için Suudi Büyükelçiliğine gitmişti. 

KAŞIKÇININ ÇOCUKLARI BABALARININ KATİLLERİNİ AFFETTİ!

Cemal Kaşıkçı cinayeti kuşkusuz son dönemin üzerindeki gizem perdesinin tam olarak aralanamadığı en önemli cinayetlerinden biri olarak kayıtlara geçti. Cinayetin failleri Türkiye'den kaçtığı için bulunamadı. Aradan geçen süre zarfında Cemal Kaşıkçı'nın çocukları babalarının katillerini affettiklerini duyurdu.

PRENS SELMAN TARAFTARLARI PROPAGANDAYA BAŞLADI

İşte ne olduysa buradan sonra oldu!. Suudi Arabistan'ın iktidardaki ismi Prens Selman taraftarları sosyal medyada propaganda yapmaya başladı. Cemal Kaşıkçı'nın Türk sevgilisi Hatice Cengiz'in Türk casusu olduğunu iddia etti ancak Hatice Cengiz'lerde bir karışıklık oldu. Sosyal medyada başlayan kara propaganda olayla yakından uzaktan alakası olmayan tiyatro ve dizi oyuncusu Deniz Oral'ın eski eşi Hatice Cengiz'e uzandı. Suudiler, Hatice Cengiz'leri karıştırarak gerçek Hatice Cengiz yerine Deniz Oral'ın ayrıldığı eşi aynı isimli Hatice Cengiz'in fotoğraflarını kullandı. Deniz Oral'ın fotoğraflarını da montajlayarak AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yandaşı gibi gösterdi.

DENİZ ORAL ŞOKE OLDU!

Deniz Oral, olaydan kendisine gelen bildirimler vasıtasıyla haberdar oldu. Önce ne olduğunu anlayamayan oyuncu Deniz Oral, yaptığı araştırma neticesinde gerçeği fark etti. Deniz Oral yaptığı açıklamada, 'Aslında çok komik ve şaşırtıcı bir durum. Önce önemsemedim. Ancak, daha sonra benim ve çocuğumun fotoğrafları çıkınca konuyu araştırdım ve gerçeği anladım. Benim ayrıldığım eşimin adı Hatice Cengiz olunca, araştırmadan ve benim üzerimden kendilerince tweet mesajları atmışlar. Biz Cemal Kaşıkçı’yı ve nişanlısı Hatice Cengiz’i hiç tanımayız. Herkes gibi medyadan biliyoruz. Bu durum sosyal medyanın iyi tarafını gösterdiği kadar, kötü tarafını da ortaya koyuyor. Bu da bana denk geldi. Umarım bu tatsız durum daha ileri boyutlara gitmez' dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 16:47

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER