Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

3 Ağustos’tan bu yana, koronavirüse yakalanması sebebiyle tedavi altında olan Belediye Başkanı Halit Oflaz genç yaşta yaşama veda etti. Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Kimdir?

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Koronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Konya’nın Çumra ilçesinin Belediye Başkanı Halit Oflaz 3 Ağustos’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla koronavirüse yakalandığını duyurmuştu. Paylaşımında boğaz ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede tedavisine başlandığını da belirten Oflaz takipçilerinden dua istemişti.

Halit Oflaz’ın sağlık durumu kötüye gidince Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Sağlık çalışanlarının tüm çabalarına rağmen tedaviye yanıt vermeyen Halit Oflaz 18 Ağustos akşamı hayata gözlerini yumdu.Halit Oflaz bugün Hacı Veyis Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı’na defnedildi.

AHMET DAVUTOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

Ahmet Davutoğlu'da Halit Oflaz'ın hayatını kaybetmesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Koronavirüs tedavisi gören Konya-Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyalı hemşehrilerime başsağlığı dilerim. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

HALİT OFLAZ KİMDİR?

1974 Çumra doğumlu olan Halit Oflaz Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde ön lisans ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimi aldı.

2000 yılında Çumra Yenisu Belde Belediyesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görevine başladı. 2004 yılında Çumra Belediyesi İşletme Müdürlüğü, 2010-2018 yılları arasında ise Selçuklu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Gelirden Sorumlu Emlak Şefliği görevlerinde bulunan Oflaz, 2019’da yapılan seçimlerde AK Parti Konya Çumra Belediye Başkanı oldu. Halin Oflaz’ın evli ve 4 çocuk babası olduğu biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 14:09

Duygu Akın

En doğru, en tarafsız ve en güncel haberleri sizlerle paylaşmak için çalışan magazinburada.net ekibinin bir parçası olarak ben de buradayım. Bizi takip etmeyi unutmayın.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE