Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyat artışları geçici

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada elektrik tarifelerindeki yeni düzenlemeleri duyurdu. Konutlardaki tarifelerin yeniden değerlendirileceğini belirten Erdoğan, esnaf için de kademeli tarife uygulanacağını aktardı. Ayrıca dernek, vakıf ve cemevleri konut statüsüne alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyat artışları geçici

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantı sonrası açıklama yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyat artışları geçici

Gıda ürünlerindeki KDV oranının yüzde 1'e düşürüldüğünü hatırlatan Erdoğan, 'İstanbul'daki toplantıda iş dünyamızdan gıda başta olmak üzere tüm ürünlerde yüzde 7 KDV ve yüzde 7 kendi fedakarlıkları şeklinde en az yüzde 14'lük bir indirim beklediğimizi söyledim. Bakanlıklarımız KDV indiriminin fiyatlara yansıtılıp yansıtılmadığını yakından takip edecek, aksi yönde davranış sergileyen firmalara gereken yaptırımları uygulayacaktır' dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyat artışları geçici

Erdoğan 'Hepimizin aynı gemiden olduğumuza ülkenin kazancından hep beraber faydalandığımıza göre yükü birlikte omuzlayacağız. Fedakarlığı sadece devletten beklemek gerçekçi değildir' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyat artışları geçici

Erdoğan, 'Hayat pahalılığının yol açtığı sıkıntılar elbette var, canımızı yakan fiyat artışları var. Emin olun, bunların hepsi geçicidir' diyen Erdoğan, 'Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar tüm çalışanların gelirlerinde yüksek oranlı artış yaparak esnaf ve sanatkarlarımızı kredi paketleriyle destekleyerek hayat pahalılığının insanlarımızın üzerindeki yükü azaltmanın gayretindeyiz. Alım gücündeki düşüş bir süre sonra telafi edilebilirken kaybedilen işin, huzurun, vaktin geri kazanımı çok daha zordur' ifadelerini kullandı. 

Şu anda en önemli sorunun yüksek enflasyon olduğunu belirten Erdoğan, 'İnşallah onun da üstesinden her ay indirerek geleceğiz' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER