Çocukların gözü önünde karısını öldüren adamın iddiası kan dondurdu

Kadıköy'de özel bir hastanede çalışan karısı Yudum Mert'i çocuklarının gözü önünde öldüren cani adam Güntay Mert tutuklandı. Mert'in cinayete ilişkin anlattıkları kan dondurdu.

Çocukların gözü önünde karısını öldüren adamın iddiası kan dondurdu

İstanbul Kadıköy'de eşi Yudum Mert'i (33) hasta bakıcı olarak çalıştığı özel hastanede bıçaklayarak öldüren Güntay Mert (38) 'eşi kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

Kadıköy'de Güntay Mert, eşi Yudum Mert'i hasta bakıcı olarak çalıştığı özel hastanede iki çocuğunun gözü önünde bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Güntay Mert, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi. Mert, burada savcıya ifade verdi.

yudum mert

Savcılık, ifadesinin ardından şüpheli Mert'i 'eşi kasten öldürme' suçundan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgusunda şüpheli Mert, emniyetteki ve savcılıktaki ifadelerini tekrar ettiğini, çocuklarının muayenesi için hastaneye gittiğini ve doktorun yoğun olması sebebiyle eşiyle görüştüğünü belirterek şu iddialarda bulundu:

"KAYINPEDERİM KIZIMIN DOSTU VAR ONDAN KOPAMIYOR DEYİNCE KENDİMİ KAYBETTİM"

"Ona 'Kendim için bir şey istemiyorum, sevgini de istemiyorum' dedim. O da bana 'Çok geç' dedi. Ben de çocukları alarak kafeteryaya gittim. Orada kayınpederimi aradım.

Kendisine eşimle tartıştığımızı söyledim. 'Çocuklarımız için bizi barıştır' dedim. O da bana 'Oğlum sana nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Kızımın sevdiği dostu var, ondan bir türlü kopamadı' dedi. Bunun üzerine ben kendimi yitirdim. Kafeteryada gördüğüm bıçağı aldım. Eşimin yanına gittim."

"ÇOCUKLAR BENDEN KAÇTI"

Güntay Mert, "Elimdeki bıçakla yüzünü yaralamak istedim. O kendisini yere doğru atınca yere düştü. Yere düştüğünde bıçağın boynuna geldiğini fark ettim. Sonra 'Doktor' diye bağırdım. O esnada çocuklarım da olayı gördü. Sonra karşı koridorda bir süre oturdum. Orada çalışan birkaç kişi eşimin yanına geldi, yardım ediyorlardı. Çocuklarımın yanına gittim, onlar benden kaçtı. Ben de hastaneden çıktım, taksiye bindim" dedi.

Şüpheli Mert, olayla ilgili "Çok pişmanım, böyle bir şey olmasını istemiyordum. Öfkeyle eşimin yüzünü yaralamak istemiştim. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep ederim" dedi.

güntay mert

'ELİMLE BESLEDİĞİM ÇOCUĞUMU BİRİSİ KESİP GİDİYOR"

Cenazeyi almaya gelen Yudum Mert'in ağabeyi Yusuf Demir, "Adam taksiye binip gidiyor, kimse müdahale etmiyor. Öncesinde, ufak bir tartışma yaşanıyor. Hastaneye geliyor, görüştükten sonra bıçağı vurup, çekip gidiyor. Hastanenin güvenliği, personeli var. Her şeyi olmasına rağmen çekip gidiyor. Kimse müdahale etmemiş. Hastanenin ortasında, çocuklarının gözü önünde bıçaklıyor. Bu kadar acı bir durum. Yeter artık, önlenemiyor. Önlenebilmesi için gereken tedbirlerin alınması lazım. Şimdi o çocuklar ne olacak? Nasıl büyüyecek? 12 yıllık bir evliliği var. 10 ve 7 yaşlarında çocukları var. Babası çocuklarını alıp gidiyor, orada tartışıyorlar. Bir önceki akşam, kendi ellerimle beslediğim çocuğumu, birisi kesip gidiyor ve buna kimse dur diyemiyor. Bugün konuşuluyor, yarın unutuluyor" dedi.

yusuf demir

KASTEN ADAM ÖLDÜRMEKTEN TUTUKLANDI

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği sorgusunun ardından şüpheli Güntay Mert, 'eşi kasten öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 21:34

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE