Cinsiyet Değiştirmek İsteyen Küçük Çocuklar Ailesinden Alınacak İddiası

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, İstanbul Sözleşmesiyle topluma yeni bir yaşam modelinin dayatılmaya çalışıldığını; bu kapsamda sözleşme uygulanmaya konulursa 12-13 yaşındaki bir çocuğun ailesinin elinden alınıp ücretsiz SGK tarafından ameliyat edilebileceğini savundu. Söz konusu akademisyen Google'u da 2. Abdülhamid Han'ın icad ettiğini söyleyrek dikkatleri üzerine çekmişti.

Cinsiyet Değiştirmek İsteyen Küçük Çocuklar Ailesinden Alınacak İddiası

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, İstanbul Sözleşmesiyle topluma yeni bir yaşam modelinin dayatılmaya çalışıldığını bu kapsamda sözleşme uygulanmaya konulursa 12-13 yaşındaki bir çocuğun ailesinin elinden alınıp ücretsiz SGK tarafından ameliyat edilebileceğini savundu.

ebubekir sofuoğlu istanbul sözleşmesi

Söz konusu akademisyen Google'u da 2. Abdülhamid Han'ın icad ettiğini söyleyrek dikkatleri üzerine çekmişti.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, İstanbul Sözleşmesi ile cinsiyet değiştirmek isteyen 12-13 yaşındaki bir çocuğun devlet tarafından ailesinden zorla alınabileceğini ve ameliyatın SGK'ya ücretsiz yaptırılabileceğini söyledi. Sofuoğlu bu sözlerinin olduğu haberi de "Bu metin çok kan dökecek" notuyla paylaştı.

estetik operasyon

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÇOK KAN DÖKECEK" İDDİASI

Duvar'da yer alan habere göre daha önce Google’ı 2. Abdülhamid ‘in icat ettiğini söyleyerek gündeme gelen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Milat gazetesine yaptığı açıklamaların haber linkini "Çok okudum, kafa patlattım. Bu lanet sözleşme kan dökülecek gizli tuzaklarla dolu. Sözleşmenin tamamını, DİKKATLE okuduğunuzda bunu anlıyorsunuz. İstanbul Sözleşmesini OKUMADIĞINIZI SİZ BİLİYORSUNUZ. Bari bu metni okuyun. NASIL UYARAYIM ARTIK BİLMİYORUM. BU METİN ÇOK KAN DÖKECEK” sözleriyle paylaştı. 

estetik ameliyat

Sofuoğlu Milat gazetesine verdiği söyleşide İstanbul Sözleşmesi’nden çekilinmesini 4. maddeye dayanarak şöyle gerekçelendirdi.

istanbul sözleşmesi

GOOGLE'UN 2. ABDÜLHAMİD HAN TARAFINDAN İCAT EDİLDİĞİNİ SAVUNMUŞTU

Ebubekir Sofuoğlu, Şubat 2018’de “Google’ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han’dır. Gidemiyor, ulaşım imkânları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor? Fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google’ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han’dır. ‘Coğrafya kaderdir’ deniliyor ya coğrafyanın da psikolojisi var” demişti.

Sofuoğlu Ayasofya’daki mozaiklerin kaldırılmasını da istemişti: “Camide fahişe olur mu? Fakat, ikonlar ortadan kaldırılmazsa Fatih'in emaneti Ayasofya, fahişe ZOE ile fahişenin sergilendiği dünyadaki ilk cami olacak. Bu yönüyle emanetine saygısızlık yaptığımız Fatih'in, ortadan kaldırdığı ikon yani putları koruma saçmalığına bir son verin artık.” 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ 4. MADDE NEDİR?

"Taraflar bu Sözleşme hükümlerinin, özellikle de mağdurların haklarını korumaya yönelik tedbirlerin, cinsiyet, toplumsal cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasi veya başka tür görüş, ulusal veya sosyal köken, bir ulusal azınlıkla bağlantılı olma, mülk, doğum, cinsel yönelim, toplumsal cinsiyet kimliği, sağlık durumu, engellilik, medeni hal, göçmen veya mülteci statüsü veya başka bir statü gibi, herhangi bir temele dayalı olarak ayrımcılık yapılmaksızın uygulanmasını temin edeceklerdir."

estetik operasyon cinsiyet değiştirme

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ 45. MADDE NEDİR?

"Taraflar Bu Sözleşme uyarınca belirlenen suçların, ciddiyetleri dikkate alınarak, etkili, orantılı ve caydırıcı cezalarla cezalandırılması için gerekli yasal veya diğer tedbirleri alacaklardır. Taraflar faillerle ilgili olarak aşağıda belirtilen diğer tedbirler de alabilirler:

– Hüküm giyen şahısların izlenmesi veya bu şahısların kontrol altında tutulması;

– Çocuğun menfaatleri, ki buna çocuğun güvenliği de dahildir, başka bir şekilde teminat altına alınamıyorsa velayet haklarının geri alınması."

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 18:38

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE