Çalılıkta Köpeğe Musallat Olan İğrenç Adamın Görüntüleri Mide Bulandırdı

Antalya'da bir çalılık alanda köpeğe tecavüz ederken kameralara yakalanan sapık insan görünümlü varlığın iğrenç görüntüleri mide bulandırdı.

Çalılıkta Köpeğe Musallat Olan İğrenç Adamın Görüntüleri Mide Bulandırdı

Antalya'da kimliği belirsiz kişi çalılık alanda köpeğe tecavüz etti. O anlar cep telefonu kamerasıyla kayıtlara geçti. 

PANTOLUNUNU TOPLARKEN YAKALANDI

Görüntülerde vatandaşların kendisine doğru geldiğini gören kişinin ıslak pantolonunu topladığı görüldü. Görüntülerin devamında ise vatandaşların "Köpeğe mi tecavüz ediyorsun" dediği şüpheli ise eline aldığı taşı göstererek 'Git buradan' diye bağırdı.

antalya köpeğe tecavüz

"İZLEMEYE DEVAM EDEMEDİK"

Görüntüleri izleyen Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık ise duruma tepki göstererek şahsın yakalanması ve yargılanması için suç duyurusunda bulundu. Bu olayları gerçekleştiren kişilerin artık ceza alması gerektiğini söyleyen Yanık, "Dün Antalya'da yine iğrenç bir olay yaşandı. Köpek 5- 6 aylık bir yavru. Şahsın görüntüleri isimsiz olarak ihbar geldi. İzlemeye devam edemedik. Ancak görüntülerde köpek ve şahsın yüzü alelade gözüküyor. Bu işi her zaman yaptığı çok belli. Bu konuyla ilgili diyecek bir şey bulamıyorum" dedi.

antalya köpek tecavüz

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

Hayvan Hakları Yasası'nın bir an önce çıkması gerektiğini savunan Yanık, "İnsanlar bir ceza almayacağını bildiği için kendileri ceza kesmeye çalışıyorlar. Böyle durumlarda darbeden kişiler yargılanıyor ama tecavüzcüler yargılanmıyor. Bir anca önce Hayvan Hakları Yasası'nın çıkmasını istiyoruz. Yıllardır bu yasanın çıkmasını bekliyoruz. Türk Ceza Kanunu'na göre de bu durum suç sayılıyor ama böyle durumlarda bu kişiler hakkında iddianame hazırlanmıyor ve para cezası ile serbest bırakılıyor. Çok üzüntülüyüm. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER