Burcu Biricik'ten yapılan fidan bağışlarına eleştiri geldi: Doğa kendi kendini onaracak

Burcu Biricik, orman yapılan fidan bağışlarını eleştirdi ve bölge halkının ihtiyaçlarını işaret etti. Oyuncu, Yanan yerlerdeki otellerde kalmayacağını duyurdu.

Burcu Biricik'ten yapılan fidan bağışlarına eleştiri geldi:  Doğa kendi kendini onaracak

Manavgat yangını ile başlayan Bodrum, Marmaris, Fethiye, Didim gibi Güney Ege kıyılarını saran orman yangınları, Akdeniz'de de pek çok kritik noktadaki orman ve ilçelerde ciddi zararlar meydana getirdi.

Peş peşe gelen yangın haberlerinin ardından ülkenin dört bir yanındaki vatandaşlar, yanan ormanları yeniden ağaçlandırmak için Tema Vakfı'na bağış yapmaya başladı.

Aleyna Tilki, Sertab Erener, Kenan Doğulu gibi pek çok ünlü isim de konser ve gösterilerinden kazanacağı gelirleri derneğe bağışlayacağını açıkladı.

FİDAN BAĞIŞINA TEPKİ

Camdaki Kız dizisinin başrol oyuncusu Burcu Biricik ise derneklere bağış yapmanın yanı sıra evlerinden olan vatandaşlara kalacak yer ayarlanması için yardım toplanması gerektiğini söyledi:

"ENERJİNİZİ BUNLARA HARCAMAYIN"

Burcu Biricik, "Bakın arkadaşlar Tema da dahil olmak üzere herhangi bir fidan bağışı kampanyası gerçekten anlamsız... Lütfen enerjinizi bunları paylaşmaya değil, bölgede yanan evlerin sahiplerine, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya harcayın. Ormanlar yeniden fidan dikerek korunamaz. O alanın kendini onarmasını bekleyeceğiz." dedi. 

Güzel oyuncu ifadelerine "Herkesin artık cebinden çıkabilecek son 3-5 liralık yardım, fidana değil de yangın sonrası evlerinden olan insanların ihtiyaçları için mi kullanılsa acaba" şeklinde devam ettti. 

BURCU BİRİCİK KENDİNE SÖZ VERDİ

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 12:46

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE