Bu kez de Kazdağları yanıyor!

Balıkesir Edremit'e bağlı Güre beldesindeki Kazdağları ormanlık alanında sabah saatlerinde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale sürüyor.

Bu kez de Kazdağları yanıyor!

Türkiye’yi kasıp kavuran orman yangınlarının etkisi sürüyor. Manavgat, Marmaris, Muğla, Şemdinli derken bir yangın haberi de Türkiye'nin doğal güzelliği ve oksijen deposu olarak görülen Kazdağları'ndan geldi.  Kazdağları'nın eteklerinde bulunan Güre Mahallesi Kavurmacılar mevkisi yakınındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. 

kazdağları

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, havadan 3 helikopterle, karadan da çok sayıda arazöz ve ilk müdahale aracıyla alevlere müdahale ediyor. Yerleşim alanlarına uzak ancak kuvvetli rüzgarın olduğu bölgede yangınla mücadele sürüyor. İşte o görüntüler... 

Maltepe Başıbüyük'te de yangın paniği

İstanbul’un Maltepe ilçesi Başıbüyük Mahallesi’ndeki ormanda bulunan atık malzemeler, henüz bilinmeyen nedenle yanmaya başladı. Bölgeye itfaiye ekipleri ile birlikte bir söndürme helikopteri de sevk edildi. Ağaçlara sıçrayan yangın kısa sürede söndürüldü. İtfaiyenin karadan soğutma çalışması sürüyor.

YORUM EKLE