Bu Anne 14 Yaşındaki Kızını 50 Yaşındaki Sevgilisiyle Cinsel İlişkiye Zorladı

Eskişehir'de Hasan Hüseyin Kınık ile sevgili olan Ö.A isimli kadın iddiaya göre 14 yaşındaki kızını sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmeye zorladı. Ailenin baskısıyla ilişkiye giren kızın görüntüleri cep telefonu ile videoya çekildi. Yaşadıklarını okuldaki rehber öğretmenine anlatan kızın açıklamaları yetkililerin kanını dondurdu. İki şüpheli gözaltına alınarak tutuklandı. Zanlılara Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi 28 yıl 3 ay hapis cezası verdi. İki hükümlüye iyi hal indirimi uygulanmadı.

Bu Anne 14 Yaşındaki Kızını 50 Yaşındaki Sevgilisiyle Cinsel İlişkiye Zorladı

Eskişehir'de Hasan Hüseyin Kınık ile sevgili olan Ö.A isimli kadın iddiaya göre 14 yaşındaki kızını sevgilisiyle cinsel ilişkiye girmeye zorladı.

eskişehir cinsel istismar hasan hüseyin kınık

Ailenin baskısıyla ilişkiye giren kızın görüntüleri cep telefonu ile videoya çekildi. Yaşadıklarını okuldaki rehber öğretmenine anlatan kızın açıklamaları yetkililerin kanını dondurdu. İki şüpheli gözaltına alınarak tutuklandı. Zanlılara Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi 28 yıl 3 ay hapis cezası verdi. İki hükümlüye iyi hal indirimi uygulanmadı.

ANNE ÖZ KIZINI REŞİT OLMADAN CİNSEL İLİŞKİYE ZORLADI İDDİASI MAHKEMELİK OLDU

Eskişehir'de 14 yaşındaki kızını sevgilisi ile cinsel ilişkiye zorlayan anne 28 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Eskişehir’de yaşayan Ö.A, 2019 yılının Eylül ayında, 3 çocuğunu da yanına alarak, sevgilisi Hasan Hüseyin Kınık ile buluşmak için bir apart daireye gitti. İddiaya göre çocuklarını başka bir odaya götüren A, bir süre sonra 14 yaşındaki kızını, Kınık ile cinsel ilişkiye zorladı. Hasan Hüseyin Kınık, genç kıza cinsel istismarda bulundu. Yine iddiaya göre anne Ayan, daha sonraki dönemde kızının çıplak görüntü ve fotoğraflarını çekip, sevgilisine gönderdi.

hasan hüseyin kınık cinsel istismar

CİNSEL İLİŞKİYE ZORLANAN KIZ YAŞADIKLARINI REHBER ÖĞRETMENE ANLATTI

Küçük kızın rehber öğretmenine yaşadıklarını anlatması üzerine Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan anne Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık, geçen 6 Mart günü Eskişehir 2’nci Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak, cezaevine koyuldu.

Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı da 13 Mart günü Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık hakkında ‘çocuğa karşı cinsel taciz, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, çocuğun cinsel istismarı, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından 9 yıl 6 aydan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

CEZANIN ARTIRILMASI TALEBİ

Savcılık, ‘çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarınden verilecek cezaların 2 kez yarı oranda artırılmasını da talep etti.

İTİRAZ ÜZERİNE TUTUKLANDILAR

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık’ın aylık tutukluluk incelemesinde, geçen 22 Nisan günü, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol getirerek, tahliye kararı verdi. Çocuğun babasının itirazı üzerine ikili yeniden gözaltına alınıp, tutuklandı.

eskişehir cinsel istismar zanlısı anne

''HASAN BENİ ZORLADI, BEN SUÇ İŞLEMEDİM''

Eskişehir 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanıkla Ö.A. ve Hasan Hüseyin Kınık, cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. Eskişehir Barosu Çocuk Hakları Komisyon üyeleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da katıldığı duruşmada, tutuklu sanıklardan Ö.A., eski ifadelerini tekrar ederek, “Hasan’ın beni zorlaması ve tehditle mecbur kaldığımdan dolayı neler yapmış olduğumu anlatmıştım. Ben suç işlemedim, bu yüzden beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Hasan Hüseyin Kınık ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben bu suçu işlemedim. Beraatime ve tahliye karar verilmesini talep ediyorum” diye konuştu.

MAHKEME SUÇUN NİTELİĞİNİ DİKKATE ALARAK ÜST SEVİYEDEN AĞIR CEZA HÜKMÜ VERDİ

Mahkeme heyeti, anne Ö.A.'a ‘çocuğun cinsel istismarı suçundan 15 yıl, 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıl 18 ay, 'müstehcen görüntü içeren ürünlerin üretiminde çocuğun kullanılması' suçundan 7 yıl 6 ay, 'çocuğa müstehcen görüntülerin gösterilmesi' suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

eskişehir cinsel istismar hasan hüseyin kınık

Hasan Hüseyin Kınık’ı da 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 3 yıl 18 ay, 'müstehcen görüntü içeren ürünlerin üretiminde çocuğun kullanılması' suçundan 3 yıl 9 ay, 'şantaj' suçundan 1 yıl 10 ay, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme Ö.A.'nın toplam 28 yıl 3 ay, Hasan Hüseyin Kınık’ın toplam 20 yıl 3 ay hapis cezalarında indirim maddelerini uygulamayıp, iyi hal indirimi yapmadı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER