Bodrum'un O Adasında Eşcinsel İlişkiye Giren Erkeklerle Şantaj Tuzağı

Bodrum'un Haremtan Koyu'nda erkek erkeğe ilişkiye girerken basılan şahıslar Bodrum Savcılığının talimatıyla gözaltına alındı. Haremtan Koyu güvenlik çemberine alındı. O koyda ilişkiye giren erkeklerin görüntüleri şantaj konusuna malzeme oldu.

Bodrum'un O Adasında Eşcinsel İlişkiye Giren Erkeklerle Şantaj Tuzağı

Muğla'da yaşayan bir vatandaş, Bodrum'da erkek erkeğe ilişkiye giren gruba ait fotoğrafların üzerine kendi fotoğrafının montajlandığını belirterek sosyal medyada kullanıldığını öne sürdü.

bodrum haremtan koyu erkekler

Bunu yapanların kendisiyle iletişim kurduğunu ve fotoğrafları silmek için para istediğini belirten vatandaş, suç duyurusunda bulundu.

bodrum haremtan koyu erkek ilişki

Bodrum'un Haremtan Koyu'nda geçtiğimiz günlerde meydana gelen hayasız görüntülerin basına yansıyıp haber olmasının ardından ortaya ilginç dolandırıcılık olayları çıkmaya başladı.

bodrum haremtan koyu erkek şantaj

Yayınlanan haberlerdeki fotoğraflarda ve metinde değişiklik yaparak yeniden paylaşan şebeke, fotoğraf ve bilgilerini kullandıkları kişiye, daha sonra iletişime geçerek para karşılığında paylaşımları kaldırabileceklerini ifade etti. Tuzağa düşmeyen Muğla'nın Milas ilçesinde yaşayan mağdur vatandaş, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

ÖNCE YAYIP SONRA MAĞDUR KİŞİYLE İLETİŞİME GEÇİYORLAR

Yaşanan olayın ardından, yayınlanan haberi ve haberin görsellerini dijital ortamda değiştirerek olayla alakası olmayan şahısların isimlerini ve resimlerini kullanıp, sosyal medyadan haberi yayınlayan bir şebeke ortaya çıktı.

bodrum haremtan koyu eşcinsel ilişki

Hazırladıkları haber ve fotoğrafları kurdukları sistem içerisinde yüzlerce kez paylaşılmasını sağlayan şebeke üyeleri daha sonra kişisel bilgileri ve resimlerine yer verdikleri kişilerle iletişime geçerek, para karşılığında fotoğraf ve bilgilerin silinebileceğini ifade etti. Şebekenin kurduğu tuzağa düşmeyen A.K., yaşanan olayın ardından Milas Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek şikayette bulundu.

"BİR HESABA PARA YATIRMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ"

bodrum haremtan koyu erkek ilişki

Karşısındaki kişilerin aslı olmayan iddialar ve görüntülerle kamuoyunda kendisini çok zor duruma düşürdüğünü belirten A.K., "Geçtiğimiz günlerde samimi olduğum bir arkadaşım K.A. isimli bir şahsın sosyal medya üzerinden Bodrum'da meydana gelen ahlaksız bir olayda benim fotoğraflarımı da kullanarak paylaşımlar yaptığını söyledi. K.A.'yı tanımıyorum. Paylaşımlarının ardından kendisine ulaşmaya çalıştık. Mesajla ulaşabildiğimiz K.A. hiçbir şekilde paylaşımları kaldırmayacağını ifade ederek, 'Bütün Türkiye'de ilanların var. Fenomen oldunuz. Sen yaz dur. Benim reklam yayım işlerim var. Haberlerde de çıkarsın sen' dedi.

bodrum haremtan koyu

Daha sonraki yazışmalarımızda ise para karşılığında paylaşımlarını kaldıracağını söyleyerek "5 bin lira verirsen bütün ilanları hemen kaldırırım. Yatır kurtul rezillikten. Şimdi yatırdın yatırdın. Daha sonra yatıracağım dersen 10 bin lira olur. Instagram'da da fenomen olmuşsun' dedi. Kendisine ulaşabilmek için şartlarını kabul eder gibi yaptık. Fakat daha sonra yüz yüze görüşemeyeceğimizi vereceği bir hesaba parayı yatırmamız gerektiğini söyledi. M.O.K. adına kayıtlı bir banka hesap numarası gönderdi. Atılan iban numarasının kendisine ait olmadığını söyleyince de 'Anne kızlık soyadımı da ilan yapayım da belli mi olaydım. Sen bilirsin bu hesaba parayı attın attın yoksa paylaşımlara devam. Sen i. sin o zaman' dedi. Taciz ve tehditlerini sürekli tekrarlayan K.A. '157 kişi daha paylaşmış. Acele et. Bütün paylaşımları anında sileceğim merak etme sıkıntı yok' dedi. Benden parayı yatırdığıma dair dekont bile istedi" dedi.

"BENİM GİBİ BELKİ BİNLERCE KİŞİ VAR"

bodrum haremtan koyu şantaj

Yaşadığı olayın ardından paylaşımlardan dolayı daha fazla mağdur olmamak için savcılığa şikayette bulunduğunu belirten mağdur A.K. "İster istemez çevremizdeki insanlar bizlere ulaşıyorlar. Gerçekten çok rahatsız edici bir durum. Ben hemen savcılığa başvurarak gerekli işlemlerimi başlattım. Benim gibi belki binlerce kişi var. İnşallah çok fazla kişi mağdur olmaz ve bir an önce bu şebeke çökertilir" diye konuştu.

bodrum haremtan koyu şantaj

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER