Beyrut'ta Görülmemiş Şiddette Büyük Patlama Meydana Geldi! Her Yer Yıkıldı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta şimdiye kadar görülmemiş şiddette bir patlama meydana geldi. Arap Dünyasının 11 Eylül'ü denebilecek patlama eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evi yakınlarında meydana geldi. Bölgeye çok sayıda polis, ambulans ve yangın söndürme ekibi yönlendirildi.

Beyrut'ta Görülmemiş Şiddette Büyük Patlama Meydana Geldi! Her Yer Yıkıldı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldi.

Beyrut'un neredeyse her yerinden hissedilen patlamanın eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evi yakınlarında gerçekleştiğini duyurdu.

AFP'nin haberine göre, Beyrut liman bölgesindeki patlamanın şehrin büyük bir bölümünde hissedilirken, çevredeki binalarda hasar oluştu.

Lübnan devlet ajansı, patlamalanın bir havai fişek deposunda meydana geldiğini öne sürdü.

Patlamadan dakikalar sonra ikinci bir patlama daha meydana geldi.

Patlama sonrasında şehrin üzeri kırmızı bir bulutla kaplanırken, itfaiye ekipleri yangını söndürmek için olay yerine geldi.

PATLAMA SONRASI ORTALIK HARABEYE DÖNDÜ

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen çok şiddetli patlama sonrası olay yerinden ilk görüntüler gelmeye Başladı. Patlamada çok sayıda insanın hayatını kaybettiği bilgileri geliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 14:33

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE