Berat Albayrak'ın Büyük Pişmanlığı! Bir Anlık Öfke Yüzünden Başına Geldi

Instagram hesabından istifa ettiği haberini duyurarak tüm Türkiye'nin gündemine oturan Berat Albayrak'ın aldığı karardan pişman olduğu öğrenildi. İstifa kararının Beştepe tarafından onaylanmasını istemeyen Berat Albayrak bakın ne yapmış?

Berat Albayrak'ın Büyük Pişmanlığı! Bir Anlık Öfke Yüzünden Başına Geldi

Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden aniden istifa etmesi hiç kuşkusuz Türk siyasi tarihinin en ilginç olaylarından biri olarak tarihe geçti. Bakan Berat Albayrak'ın kamuoyunda tepki çeken "Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz?, İstesek doları düşürürüz ama onunla ilgilenmiyoruz, Ben dolara mesela hiç bakmıyorum" şeklindeki ifadeleri sonrası gelen istifa tüm gözleri Ankara dolayısıyla Beştepe'ye çevirdi.

BERAT ALBAYRAK'IN İSTİFASININ PERDE ARKASI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan gerçekten istifa etmiş miydi, İstifa gerçekten olduysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu karara nasıl yaklaşacaktı? 

berat albayrak istifa

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: AF TALEBİ KABUL EDİLDİ

Berat albayrak'ın istifa haberi sonrası AK Parti'den ve Cumhurbaşkanı'ndan 27 saat hiç ses çıkmadı. İstifa haberi ulusal medya tarafından da bir süre görmezden gelindi. Ta ki istifa talebinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandığı haberi kesinleşene kadar! Cumhurbaşkanı yine kendisi çıkıp tek kelime etmedi sadece İletişim Daire Başkanlığı "Af talebi kabul edilmiştir" şeklinde bir açıklama yapıldı.

BERAT ALBAYRAK İSTİFA KARARI ONAYLANSIN İSTEMİYORDU İDDİASI

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin olarak "Öğrenebildiğim detaylardan biri, Berat Albayrak’ın istifasının kabul görmemesini istediği" ifadesini kullandı.

berat albayrak hazine ve maliye bakanlığı istifa

Altaylı yazısında, "Bu yüzden de kendisine ya da yakın herkesi devreye sokarak istifasının 'Cumhurbaşkanlığı tarafından reddedilmesinin ülke yararına olacağı' konusunda bir kamuoyu, bir genel fikir oluşturulmasına çabaladığı. Ancak istifa biçiminin ve öncesinde olan bazı olayların yarattığı kırgınlık ve hayal kırıklığının büyük nedeniyle bu çaba sonuçsuz kalmış. Ama yine de Albayrak’ın bir şekilde Cumhurbaşkanı’nın yanında tutulacağı ve çok da uzağa itilmeyeceği söyleniyor. Ama şurası kesin ki, istifa Cumhurbaşkanı için de 'sürpriz' olmuş." ifadesini kullandı. 

recep tayyip erdoğan berat albayrak

İSTİFA KARARI LEMAN DERGİSİNE KAPAK OLDU

Haftalık karikatür dergisi LeMan, yeni sayısının kapağına Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesini taşıdı. 

leman berat albayrak kapak

Dolara bakmayan Berat Albayrak istifadan sonra” başlığıyla çıkan LeMan, istifanın ardından elinde ekmek ve pazar torbasıyla eve dönen Albayrak’ı karikatürize etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’la evli olan Berat Albayrak karikatürde “İnan her şey ateş pahası olmuş Esra… Dolar almış başını gitmiş… Kim yönetiyor bu ülkeyi yahu?..” diyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER