Berat Albayrak'ın Babası Sadık Albayrak AK Parti'den İstifa Etti İddiası

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak oğlunun istifası ile ilgili konuştu. AK Parti'den istifa ettiğine dair iddiaya "Hevesleri kursaklarında kalacak" açıklaması yaptı

Berat Albayrak'ın Babası Sadık Albayrak AK Parti'den İstifa Etti İddiası

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası yazar Sadık Albayrak, AK Parti'den istifa ettiği yönündeki iddialara "Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında 'ölümüne' duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir" diye cevap verdi.

BERAT ALBAYRAK'IN İSTİFASININ PERDE ARKASI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

sadık albayrak berat albayrak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası yazar Sadık Albayrak, AK Parti'den istifa ettiği yönündeki iddialara, cevap verdi.

"NUR-U AYNIM DEDİĞİM MUHTEREM RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ"

Sadık Albayrak şu açıklamalarda bulundu:

"Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

cumhurbaşkanı erdoğan berat albayrak

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir.

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır."

Gazeteci Barış Yarkadaş katıldığı canlı yayında Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifası sonrası babası Sadık Albayrak'ın da AK Parti'den istifa ettiğini öne sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 00:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER