Başı Kesilerek Öldürülen Öğretmen Siyasete Malzeme Oldu

Fransa'da başı kesilerek öldürülen öğretmen Samuel Paty'i cinayeti Fransız siyasetçilerin maharetiyle kriminal bir vakadan çıkarılıp İslam'a saldırı malzemesi haline getirilmeye çalışılıyor.

Başı Kesilerek Öldürülen Öğretmen Siyasete Malzeme Oldu

Fransa'nın başkenti Paris'te Samuel Paty isimli bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Polis, kaçan ve teslim olmayı reddeden saldırganı vurdu.

samuel paty

Öldürülen saldırganın öğretmenin başını bıçakla kestiği ve polisleri de tehdit ettiği bildiriliyor.

MACRON: HAREKETE GEÇECEĞİZ

Cuma gecesi bir açıklama yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bunun "İslamcı Bir terör saldırısı" olduğunu söyledi.

fransa öğretmen cinayeti

Macron, öğretmenin ifade özgürlüğünü öğrettiği için öldürüldüğünü belirtti ve "Kazanamayacaklar... Harekete geçeceğiz" dedi.

Fransız basını öğretmenin öldürülmeden önce günlerce tehdit aldığını ve soruşturma kapsamında dokuz kişinin gözaltına alındığını yazdı.

fransa samuel paty cinayeti

Fransa Terörle Mücadele Savcısı Jean-François Ricard, saldırganın 18 yaşında Moskova doğumlu Çeçen bir mülteci olduğunu ve istihbarat servislerinde bir kaydının olmadığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 22:45

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE