Aydın'da Öz Babası Tarafından Tecavüze Uğrayan Kızın İfadesi Yürek Burktu

Aydın'ın Karpuzlu ilçesi Tekeler köyünde yaşanan olayda 20 yaşında evli H.K, öz babasının tecavüzüne uğrayıp hamile kaldı. H.K'nın 17 yaşındaki kız kardeşinin evden kaçmasıyla ortaya çıkan olayın detayları yürek burktu.

Aydın'da Öz Babası Tarafından Tecavüze Uğrayan Kızın İfadesi Yürek Burktu

Aydın'ın Karpuzlu ilçesi bir tecavüz vakasıyla günlerdir çalkalanıyor. Türkiye'nin gündemine oturan öz babanın kızına tecavüz olayı edinilen bilgilere göre şöyle gelişti.

Tekeler köyünde yaşayan 17 yaşındaki Ö.K'dan uzun süre haber alınamadı. Kızın babası Ercan K., gözyaşları içinde yetkililerden yardım isteyerek kızının bulunmasını istedi.

AYDIN TECAVÜZ ÖZ BABA

Yapılan aramalar neticesinde Ö.K, babaevinin 3 km uzağındaki bir mahalledeki evde saklanırken bulundu. Ö.K'ya neden evden kaçtığı sorulduğunda genç kızın verdiği cevaplar şoke ediciydi. Ö.K, 20 yaşındaki evli ablasının babasının tecavüzüne uğradığını iddia ediyor aynı şeyin başına gelmesinden korkuyordu. Bundan sonra ortaya çıkanlar ise inanılmazdı.

ÖZ KIZI TECAVÜZÜ DOĞRULADI

Karpuzlu'da defalarca tecavüz edip hamile bıraktığı öz kızı H.K’dan (20) çocuk sahibi olduğu ileri sürülen Ercan K. hakkında iddianame hazırlandı. Öz babasının tacizine uğrayan kızın ifadeleri ise kan dondurdu.

ADIN TECAVÜZ ERCAN K. ÖZ BABA

Olay, Karpuzlu'nunTekeler Mahallesi’nde meydana geldi. Ercan K., geçen Ağustos’ta kızının kaybolduğu iddiasıyla jandarmaya başvurmuş, kamuoyunda da ‘kızını arayan baba’ olarak gündeme gelmişti.

Jandarma bir süre sonra evden kaçan Ö.K.'yi buldu. Babasının kendisine şiddet uyguladığını ileri süren genç kız, evden bu nedenle kaçtığını söyledi. Ö.K.’nin ablası H.K. da babası tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Başlatılan soruşturma kapsamında Ercan K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ercan K. hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. H.K.’nin Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesinde anlattığı kan donduran olaylar, iddianamede yer aldı.

"BU OLANLAR ARAMIZDA KALACAK"

İddianameye göre, H.K. babası tarafından ilk kez 2017 yılının Ağustos ayında sözlü tacize uğradı. Kızını “Bu olanlar aramızda kalacak. Sen bunu kimseye söylemeyeceksin” diyerek tehdit ettiği ileri sürülen Ercan K., bir süre sonra H.K.’yi uyku ilacı ile bayıltıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Bir süre sonra H.K, hamile olduğunu fark etti. Genç kız, ardından doğum yaptı. 2 yaşına giren çocuğun yapılan DNA testinde, Ercan K.’den olduğu tespit edildi.

AYDIN TECAVÜZ ÖZ BABA ERCAN K. JANDARMA

H.K., doğum yaptıktan sonra da babası tarafından 3-4 kez tecavüze uğradığını iddia etti. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sapık babanın nitelikli cinsel saldırı suçundan 22 yıla kadar hapis istendi. Sanık, önümüzdeki günlerde Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER