Ayda Bebek ile Annesinin Son Konuşması Yürekleri Sızlattı!

İzmir Depremi’nden yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından 91 saat sonra çıkartılan 3 yaşındaki Ayda Bebek’in ölen annesi Fidan Gezgin ille enkaz altındaki son konuşmaları yürekleri sızlattı. Baba Uğur Gezgin, enkaz altındaki eşinin kızı Ayda’ya moral vermek için, "Baban bizi gelip kurtaracak merak etme demiş" dedi.

Ayda Bebek ile Annesinin Son Konuşması Yürekleri Sızlattı!

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6,6 büyüklüğünde en çok hasarı Bayraklı ilçesindeki apartmanlar gördü. Bayraklı’daki Rıza Bey Apartmanı’nda Ayda Gezgin’in annesi Fidan Gezgin ile beraber 37 kişi hayatını kaybetti.
Fidan Gezgin’in kızı Ayda Gezgin, depremden tam 91 saat sonra kurtarılarak mucizenin adı olmuştu. Ayda’nın 8 yaşındaki ağabeyi Atana okulda, babası Uğur Gezgin ise iş yerinde olduğu için depremden yara almadan kurtulmuştu. 

Ayda Bebek ile Annesinin Son Konuşması Yürekleri Sızlattı!

“ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEDİ..”
Mucize bebek Ayda’nın babası Uğur Gezgin yaşadıklarından bahsederken, zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, "Süreç geçmek bilmedi. 5 gün boyunca enkaz başında ailemle, dostlarımla beraber bir an önce çıkarılmaları için bekledik ve dua ettik. Elimizden bir şey gelmedi. AFAD, jandarma, özel bireysel ekipler, tüm burada çalışanlardan herkesten Allah razı olsun, çok yardımcı oldular. Kendi canlarını hiçe saydılar. Sürekli moral vermeye çalıştılar bize, evladımı, karımı diğer insanları kurtarmak için elinden geleni yaptılar" dedi.

“DEVAM ETMEK ZORUNDA KALACAĞIZ..”

Ayda Bebek ile Annesinin Son Konuşması Yürekleri Sızlattı!
Yıkılan evinin ardından yeni bir ev aradığını söyleyen Uğur Gezgin, “Öncelik tabi ev konusu var, ev işi çözülmek üzere zaten evin içine girdiğimiz zaman her şey çorap söküğü gibi gelecek. Sonra psikolojik tedavi sürecimiz var. Ondan sonra normal yaşamımıza mecburen devam etmek zorunda kalacağız" ifadelerini kullandı.

“BABAN BİZİ GELİP KURTARACAK MERAK ETME”

Ayda Bebek ile Annesinin Son Konuşması Yürekleri Sızlattı!
3 yaşındaki kızının eşiyle enkaz altındaki diyaloğunu anlatan baba Uğur Gezgin, “Baban bizi gelip kurtaracak merak etme' diye konuşmuş. Ayda, annesinin geleceğini zannediyor. Eşim ona 'baban bizi gelip kurtaracak merak etme 'imdat' diye bağır demiş'. Enkaz altında bir süre konuşmuşlar. Baba beni kurtardın, annemi de kurtardın mı? Doktorlar tedavi mi ediyor? gibi sorular soruyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 08:25

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE