Aleyna Çakır ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'un Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili cezası belli oldu!

Ankara'daki evinde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma tamamlandı. Ümitcan Uygun ne ceza aldı?

Aleyna Çakır ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'un  Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili cezası belli oldu!

3 Ağustos'ta Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve giden emniyet güçleri, 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun hayatını kaybettiğini belirlemişti. Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alınmıştı.


TUTUKLANMIŞLARDI

Mahkemeye sevk edilen şüpheli Uygun, "kasten öldürmek" suçundan tutuklanırken, "suç delillerini karartmak" ile suçlanan diğer iki şüpheli hakkında ise "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verilmişti.

ümitcan

İDDİANAME DÜZENLENDİ

Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

Şüpheli Ümitcan Uygun'un "kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

ümitcan uygun

ARKADAŞLARININ 5 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLDİ

Hankulu öldüğü sırada evde bulunan 2 arkadaşının ise "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 5 yıla kadar hapsi talep edildi.

esra hankulu

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 11:41
YORUM EKLE