14 Yaşındaki Öğrenciyle İlişkiye Giren Öğretmen Damgayı Yedi

Allyssa Gustafson (24) öğretmen olarak görev yaptığı okuldaki 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi. Öğretmenin hatası artık hayat boyu yakasını bırakmayacak bir damgaya dönüştü.

14 Yaşındaki Öğrenciyle İlişkiye Giren Öğretmen Damgayı Yedi

Amerika'nın Illinois eyaletinde 24 yaşındaki öğretmen Allyssa Gustafson'un hakkında, 14 yaşındaki bir öğrencisi ile defalarca ilişkiye girdiği ortaya çıkınca soruşturma açıldı. Mahkeme, öğretmenin 'cinsel tacizci' ibaresinin siciline işleneceğini belirtti.

allyssa gustafson

2019 yılında sınıfta tanıştığı öğrencisi ile ilişkiye girdiğini ve öğrencisine iç çamaşırlı fotoğraflarını gönderdiğini itiraf eden öğretmene, çıktığı mahkeme tarafından dört yıl hapis cezası verildi.

MAHKEMEDE PİŞMAN OLDUĞUNU AÇIKLADI

Allyssa isimli öğretmen, mahkemede yaptığı açıklamada yaptığı hareketinin toplum ahlakına aykırı olduğunu ve birçok kişiyi incittiğini söyleyerek pişman olduğunu söyledi.

CİNSEL SUÇLU OLDUĞUNU BİLDİRMEK ZORUNDA KALACAK

Allyssa, öğrencisiyle cinsel ilişkiye girmesinin ardından mahkemeye çıktı.

Gözyaşları içinde mağdur ettiği çocuğun annesinden özür dileyen öğretmenin cezaevinde kalmasına gerek olmadığı kararına varılırken, 'cinsel tacizci' ibaresinin siciline işleneceği belirtildi.

Allyssa Gustafson

Öğretmen şartlı olarak tahliye dildi. Olaydan sonra çalıştığı okuldan kovulan öğretmen başka bir şehre taşınıp farklı bir iş yaparak hayatına devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 08:37

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE