Ünlü Oyuncu Çaresizce Twitter'dan Acil Yardım İstedi

Hindistan'dan çıkarak adını dünya çapında duyuran seksi oyuncu Priyanka Chopra, ülkesinde yaşanan Koronavirüs vakalarının önünün alınmaması nedeniyle Twitter'dan yardım istedi.

Ünlü Oyuncu Çaresizce Twitter'dan Acil Yardım İstedi

Son olarak Netflix'te yayınlanan Beyaz Kaplan isimli filmle dikkatleri üzerine çeken Priyanka Chopra, Covid-19 salgını yüzünden kırılan ülkesinin durumu için acil yardım talebinde bulundu.

Priyanka Chopra

"AŞILARI HİNDİSTAN'LA PAYLAŞIN"

Twitter hesabından uzun bir metin paylaşan Chopra, "Aşıları Hindistan'la paylaşın" diye seslendi. Joe Jonas ile evli olan oyuncu, "ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya, Kanada ve Japonya’dan, yani G7 grubundaki zengin ülkelerden daha fazla aşıyı acil olarak paylaşmalarını istiyoruz" diye yazdı.

Chopra, Biden ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın da ismini eklediği Twitter mesajında "Hindistan, benim evim, dünyanın en kötü koronavirüs krizi nedeniyle acı çekiyor. Hepimiz yardım etmeliyiz" diye yazdı. Ünlü oyuncu mesajını şöyle sürdürdü: "ABD ihtiyaç duyulandan 550 milyon doz fazla aşı sipariş etti. AstraZeneca'yı dünyayla paylaştığınız için teşekkürler ama ülkemdeki durum ciddi. Acil olarak aşıları Hindistan'la paylaşır mısınız" ifadelerini kullandı. 

Priyanka Chopra hindistan

ÜLKEDE VAKA SAYISI 17 MİLYONU AŞTI

Ülkesinde koronavirüs krizinin son bir haftada hızla büyüdüğünü belirten Chopra, dünyanın en büyük aşı üreticisi olan Hindistan'da nüfusun çok küçük bölümü aşı olabilirken ABD'nin fazladan milyonlarca aşı sipariş edebildiğini belirterek "Bu nedenle ABD ve diğer zengin ülkeler aşıları bir an önce Hindistan gibi ihtiyaç sahipleriyle paylaşmalı" ifadelerini kullandı.

Hindistan'da günlük vaka sayısı 22 Nisan'dan bu yana dünya genelinde şimdiye kadar görülen en yüksek seviyede seyrediyor. Ölenlerin sayısı 195 bini, vaka sayısıysa 17 milyonu aştı.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE