Ünlü oyuncu AIDS hastası olduğunu itiraf etti! Yıllardır sakladığı ortaya çıktı

Amerikalı siyahi oyuncu Billy Porter'ın 14 yıldır HIV pozitif hastası olduğu ortaya çıktı. Sektörde tutunamamaktan korktuğu için hastalığını gizlediği öğrenilen Porter'ın bu süre içinde birlikte olduğu insanlara da hastalık bulaştırmış olabileceğinden endişe ediliyor.

Ünlü oyuncu AIDS hastası olduğunu itiraf etti! Yıllardır sakladığı ortaya çıktı

Amerikalı oyuncu Billy Porter, 14 yıldır AIDS hastası olduğunu ve bu sırrı en yakınlarına bile söylemediğini itiraf etti.

Sektörde iş bulamama endişesiyle ölümcül hastalığını gizlediği öğrenilen Porter'ın Hollywood'ta kimlerle ilişkiye girip hastalığı bulaştırdığı şimdi ülkenin merak ettiği soru haline geldi.

billy porter

2007 YILINDA HIV POZİTİF TEŞHİSİ KONULDU

Sıra dışı kırmızı halı kostümleriyle tanınan Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Billy Porter, 2007 yılında kendisine HIV pozitif teşhisi konduğunu duyurdu.

'ANNEMDEN BİLE SAKLADIM'

51 yaşındaki Porter, yaptığı açıklamada, bu sırrı annesi dahil hemen hemen herkesten sakladığını itiraf ederken, 14 yılın utanç içinde geçtiğini belirtti.

billy porter

'AYRIMCILIKTAN KORKTUM'

Porter, “Bir yaşam kurmak ve kariyer sahibi olmak için çalıştım. Hastalığım bilinseydi bunları yapabileceğime emin değilim. Zaten ayrımcılık yapılan bir meslek icra ederken, bunun bilinmesi, insanların bana karşı ayrımcılık yapmasının başka bir yolu olacaktı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 22:29

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE