Sinemanın Güzel Oyuncusu Alerjik Reaksiyon Geçirip Felç Kaldı

The Las Vegas Review-Journal'ın haberine göre 35 yaşındaki Chantel Giacalone, 2013'te bir kongre için gittiği Las Vegas'ta fıstık ezmesi sürülmüş tuzlu krakerden aldığı ısırık sonucu anafilaktik şoka girdi.

Sinemanın Güzel Oyuncusu Alerjik Reaksiyon Geçirip Felç Kaldı

Sinemada gelecek vaat eden 35 yaşındaki Chantel Giacalone'nin geçirdiği ciddi alerjik reaksiyon sebebiyle gördüğü tedavi beynine zarar verince genç kadının ailesine 29,5 milyon dolar (yaklaşık 241 milyon TL) tazminat ödendi.

BEYNİNE OKSİJEN GİTMEDİ

Açılan kamu davasında Giacalone'un avukatı Christian Morris, söz konusu gün sağlık hizmetini üstlenen MedicWest Ambulance adlı ambulans hizmetinin Giacalone'un alerjik reaksiyonunu tedavi ederken ihmalkar davrandığını iddia etti.

Morris, yardım istedikten sonra birkaç dakika Giacalone'un beynine oksijen gitmediğini söyledi ve o gün alanda bulunan iki sağlık görevlisinin de ciddi boyuttaki alerjik reaksiyona gereken tedaviyi uygulamadığını iddia etti.

Tam anafilaksi için gereken ilaç olan IV epinefrini uygulamak yerine sağlık görevlileri oyuncuya kas içi epinefrin verdi. The Review-Journal'ın haberine göre Güney Nevada Sağlık Bölgesi'nce IV'ler mecburi addediliyor.

Üç hafta süren duruşmalarda verilen ifadelerde bu şartın, şirketin de üyesi olduğu özel bir kurul tarafından belirlendiğinin ortaya çıktığı bildirildi.

SADECE GÖZLERİYLE İLETİŞİM KURUYOR VE TÜPLE BESLENİYOR

Gazeteye göre olaydan sonra kuadriplejik (her iki kol ve bacağın felci -ç.n.) kalan Giacalone'un şimdi bir tüple beslenmesi gerekiyor ve sadece gözleriyle iletişim kurabiliyor.

Davada MedicWest herhangi bir kabahat işlendiğini reddetti ve Giacalone'un fıstık ezmesine karşı yüksek duyarlılığı sebebiyle sonucun kaçınılmaz olduğunu söyledi. MedicWest kendi sağlık görevlilerinin bakımı süresince Giacalone'un bilincini hiç kaybetmediğini de ileri sürdü.

Chantel Giacalone

Perşembe günkü kapanış konuşmasında Morris "Chantel'in hayatının her bir dakikası geri dönülemez şekilde değişti" dedi.

Oyuncu olan Chantel Giacalone 2009'da The Butterfly Effect 3: Revelations, 2012'de Skyler ve 2015'te Hollow Walls gibi yapımlarda rol aldı.

Chantel Giacalone butterfly effect 3

Eşiyle beraber kızı için 24 saat bakım sağlayan Giacalone'un babası Jack Giacalone, cuma günü kararın okunmasının ardından "En azından kızıma bakılacak. Bundan memnunum" dedi.

Son 8 yıldır çektiğimiz bütün acılardansa hiç memnun değilim. Yalnızca MedicWest'in yöntemlerini değiştirmesini umuyorum.

Giacalone "Gerçek ortaya çıktı. Çünkü o odada yaşananlar hiçbir şeydi. Kızımı savsakladılar" diye ekledi.

Chantel Giacalone

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 08:57

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE