Salma Hayek'ten inanılmaz Frida Kahlo itirafı! 'İlişkiye girmek istedi'

Salma Hayek'in Meksikalı kadın ressam Frida Kahlo'nun aynı isimle beyaz perdeye uyarlanan filminde yaşadığı taciz yıllar sonra ortaya çıktı. Hayek, tacize sırf filmden atılmamak için katlandığını itiraf etti.

Salma Hayek'ten inanılmaz Frida Kahlo itirafı! 'İlişkiye girmek istedi'

Dünyaca ünlü oyuncu Salma Hayek, şu anda cezaevinde olan ünlü film yapımcısı Harvey Weinstein ile ilgili çok çarpıcı bir itirafta bulundu.

2002 yılında gösterime giren Frida filminde başrol oynayan Salma Hayek,Weinstein'in kendisiyle filmde kalması karşılığı cinsel ilişki teklifinde bulunduğunu açıkladı.

Hayek, dünyaca ünlü Frida filminde kalabilmek için ünlü yapımcını tacizlerine katlanmayı tercih ettiğini söyledi.

salma hayek frida kahlo

"FİLM BOYUNCA ELİNDEN KURTULAMADIM"

Dünyaca ünlü aktris Salma Hayek, 2002 yapımı filmin dağıtımcısı olan Harvey Weinstein'in kendisini cinsel istismara kalkıştığını, reddedilince filmden atmakla tehdit ettiğini anlattı. Hayek "Film uğruna tacizciye katlandım" dedi. Hayek, Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun anlatıldığı filmin dağıtımcısı, ABD'de halen cinsel saldırı suçlarından hapiste olan Harvey Weinstein'in kendisini de cinsel istismara kalkıştığını açıklamıştı.

salma hayek frida kahlo

NEDEN İFŞA ETMEYE CESARET EDEMEDİĞİNİ BU SÖZLERLE AÇIKLADI

Aktris, Weinstein'in kendisiyle cinsel ilişkiye girme isteğini reddettiğini söylemişti.  InStyle dergisine konuşan 54 yaşındaki oyuncu, uğradığı tacizi daha önce anlatmadığı için pişman olduğunu söyleyerek, Weinstein'in reddedilince kendisini filmden atmakla tehdit ettiğini anlattı. Yıldız oyuncu şöyle devam etti: "Weinstein olayını neden daha önce açıklamadığımı sorguluyorum. Tepki göstermiştim ama kamuoyuna duyurmada 'Neden cesaretim yoktu?' diye soruyorum. Ama şu anda da söyleyebilirim ki Frida Kahlo'nun mirasını ve Meksika kültürünü onurlandıran bir filmde olmak için Weinstein'e katlandım. Frida benim için feminist bir ifadeydi ve çığlık atma şeklimdi. Weinstein'in bu çığlığı bastırmasına izin veremezdim. "

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE