Emily Ratajkowski'den Tartışma Yaratan Satış! O İsimden İntikam Aldı

Mankenlik ve oyunculuk kariyerine başlamadan önce sanat eğitimi de alan seksi manken Emily Ratajkowski, NFT dünyasına girdi. Ratajkowski, kendisinden izin alınmadan fotoğraflarıyla sergi açan Richard Prince'a da göndermede bulundu.

Emily Ratajkowski'den Tartışma Yaratan Satış! O İsimden İntikam Aldı

Ben Affleck ve Rosemund Pike ile birlikte oynadığı Gone Girl (Kayıp Kız) filmiyle akıllarda yer edinen seksi manken Emily Ratajkowski’nin NFT’si satışa sunuluyor.

Emily Ratajkowski'nin fotoğrafı, Christie’s müzayede evinde satışa çıktı. Model bu NFT ile fotoğrafını izinsiz bir şekilde kullanan Richard Prince’a da gönderme yapıyor.

emily ratajkowski nft

Ünlü model ve oyuncu Emily Ratajkowski’nin NFT macerası Richard Prince'in tartışma yaratan sergisiyle başladı. Prince 2014 yılında, Instagram'da yayınlanan fotoğrafları toplayıp büyük tuvallere bastırarak bir sergi açmıştı. Ve bu sergi sonunda da 90 bin dolar kazanmıştı.

İZİNSİZ KULLANILAN FOTOĞRAFIN İNTİKAMINI ALDI

Prince sergisinde yer verdiği hiçbir fotoğraf için insanları arayıp izin istemedi. Sanatçı, aynı yöntemle ünlü model Emil Ratajkowski'nin de bir fotoğrafına yer verdi.

Model, Prince’in kendisinden izinsiz aldığı fotoğrafa atıfta bulunarak bu NFT ile intikam alıyor. Ratajkowski, Instagram’da “İsimsiz eserler milyonlarca dolara satılıyor ve geleneksel olarak erkek sanatçıların kariyerlerini oluşturuyor, bu eserlerin konuları olan çoğunlukla kadınlar ise hiçbir şey almıyor” diye yazdı.

"KADINLAR HAKLI TAZMİNATLARINI ALABİLMELİ"

Ratajkowski  sözlerine şu şekilde devam etti: “NFT’ler, kadınların imajlarını sürekli olarak kontrol etmelerine ve kullanımı ve dağıtımı için haklı tazminat alma becerisine sahip olma potansiyeline sahip.”

emily ratajkowski baby

Kendimi Geri Satın Almak: Yeniden Dağıtım İçin Bir Model ismini verdiği çalışmayı satın alan kişi çerçevede asılı kalabilecek bir şey elde etmeyecek. Bunun yerine çevrimiçi bir kimlik numarasının sahibi olacak. Yani; Ratajkowski'nin görüntüsü yalnızca dijital olarak mevcut.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 23:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER