1 milyon liralık yardım parasını cebe atan sosyal medya fenomeni tutuklandı

Sosyal medya fenomeni Danielle Miller, kimliğini değiştirip ülkesi ABD'nin yardım fonundan 110 bin dolar para çekti. Durum anlaşılınca FBI devreye girdi. Miller, gözaltına alınıp sorgulanınca gerçeği itiraf etti.

1 milyon liralık yardım parasını cebe atan sosyal medya fenomeni tutuklandı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinde yaşayan 26 yaşındaki sosyal medya fenomeni Danielle Miller, başkasının kimliğini kullanarak yardım fonundan 110 bin dolar aldı. Bu parayı seyahat yaparak ve lüks otellerde tatil yaparak geçiren Miller, dolandırıcılık suçlaması ile tutuklandı.

KİŞİSEL BİLGİLERİ ELE GEÇİRDİ

Savcılık, Miller'in Massachusetts Motorlu Taşıt Sicil dairesinde kayıtlı olan bir bir kişinin kişisel bilgilerini ele geçirdiği ve bu bilgiler ile önce bir banka hesabı açtığını, daha sonra yardım fonuna başvuru yaptığını tespit etti. 

Danielle Miller

Ayrıca para hareketlerini mercek altına alan yetkililer Miller'ın hesabına yatan para ile özel uçakla Florida'dan California'ya seyahat ettiğini ve lüks otellerde kaldığını tespit etti.

20 YIL HAPİS CEZASI ALACAK

Miller, yakalanmamak için sahte bir kimlik çıkardı. Kimliğin üzerine kendi fotoğrafını ve bilgilerini elde ettiği kişinin bilgelerini kimliğin üzerine yazarak havaalanı ve otellere giriş yapabildi. Sürekli lüks tatil yerlerinde lüks arabalar ile paylaşımlar yapan Miller, suçlu bulunması durumunda 20 yıl hapis ve 250 bin dolar para cezası alacak. 

Danielle Miller

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE