Göz altı halkaları olarak söylediğimiz yer, en dinlenmiş yüzlerde bile görülebilmektedir. Bu sebeple de bu hassas bölgeye iyi bir bakım şarttır. Peki ya uyurken göz şişmelerini ve kararmalarını azaltabilir miyiz? İşte tüm detaylar…

Uyurken Gözlerin Şişmesi Önlenebilir mi? İşte Yöntemleriyle Cevaplar

Koyu göz halkaları, genelde bütün bakım ürünlerine ve uygulamalara karşı koyarak kaybolmazlar. Muhtemelen de bu durumda genetiğinizi suçlayabilirsiniz. Ancak, göz altları, cildimizin en ince alanlarından birisidir. En çok cilt bakımının ihmal edildiği alanların başında da bu gelmektedir. Düzenli olarak göz altı bakımı yapılması hem koyu halkalar hem de gözlerin şişmesi adına önemli bir anahtardır.

Uyurken Gözlerin Şişmesi Önlenebilir mi? İşte Yöntemleriyle Cevaplar

Koyu halkaları azaltabilmenin en kolay yollarından birisi de özellikle yüz bölgesinde daha fazla pigment oluşmaya başladıysa, güneş lekeleri ön plana çıkmaya başladıysa güneş kremi sürmeye başlamak olacaktır. Güneşin verdiği zararı böylece azaltabilirsiniz. Ama azaltmak için ayrıca C vitamini, kojik asit ve meyan kökü özü gibi maddeler kullanarak açıcı etki yaratabilirsiniz. Bu ürünün siz uyurken emilmesi adına sabah ve gece uygulama yapmalısınız. Bunun üzerine de güneş koruyucu yatırımı yaptıktan sonra cildinizi çok güzel korumuş olacaksınız.

Uyurken Gözlerin Şişmesi Önlenebilir mi? İşte Yöntemleriyle Cevaplar

Gece Rutininizi Yenileyin!

Yaşam tarzında basit değişiklikler yaparak, koyu halkaların görünümlerinde önemli ölçüde değişiklik yapabilirsiniz. İlk olarak yüzünüzün o bölgelerinde kan akışını azaltabilirsiniz ve bunun için çok daha yüksekte uyumalısınız. Daha fazla dinlenmek de sağlıklı bir hidrasyon seviyesi ile bir araya geldiğinde göz altındaki koyulukların azalması sağlanır. Susuz kalındığında, vücudunuzun göz altı şişkinliği artabilir ki bunun için vücudunuzun su seviyesini yüksek tutmaya çalışın.

Uyurken Gözlerin Şişmesi Önlenebilir mi? İşte Yöntemleriyle Cevaplar

Profesyonel makyaj tüyoları! Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı? Profesyonel makyaj tüyoları! Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılmalı?

    Göz altı şişkinliklerinin azaltılabilmesi için yapılabilecek olan değişiklikler arasında süt ürünleri kesmek de mevcut. Ayrıca iltihabı azaltabilmek adına bölgelere zerdeçal özü de koyulabilir. Ancak soğuk kaşık kullanmak da harikalar yaratabilir. Dondurucuda bekletilen temiz kaşıkları göz altınıza koyduğunuzda değişikliği oldukça hızlı fark edebilirsiniz. Soğuk akışı ile vücudun su seviyesini koruyabilirsiniz. Bu uygulamalar ile sabahları ilk iş olarak kapatıcıya koşmayacaksınız artık.