Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen ‘Twitter ücretli mi oluyor?’ iddiaları sonunda kısmen de olsa gerçek oldu. Platform, dün akşam düzenlediği sunum ile ücretli abonelik sistemini resmileştirdi ve ‘Süper Takip’ özelliğini resmen açıkladı.

KULLANICILAR ABONE OLABİLECEK…

Bu özellik ile birlikte Twitter kullanıcıları, içerik oluşturan kişilere, ekstra içeriklere erişim sağlamasına karşılık aylık belirli bir ücret karşılığında abone olabilecek. Twitter, kullanıcılardan bunun için ayda 4,99 dolar ücret alacak. Bir anlamda Patreon'a benzeyen ‘Süper Takip’ özelliği ile kullanıcılar özel paylaşımlara erişebilecekken, içerik oluşturan Twitter kullanıcıları da hesapları üzerinden para kazanabilecek. Ayrıca Twitter da bu kazançtan komisyon alarak gelir elde etmiş olacak.

MOBİSAD, iki günlük toplantı maratonunda sektörün geleceğini değerlendirdi! MOBİSAD, iki günlük toplantı maratonunda sektörün geleceğini değerlendirdi!

Twitter'ın yeni özelliğini kullanıma sunacağı tarih henüz bilinmiyor. Üstelik Twitter bu özellik için belirlediği komisyon miktarına da değinmedi. Söz konusu detayların önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.