Yeşilçam'ın Şekerparesinin Şimdiki Halini Görenler Gözlerine İnanamadı

Türk sinemasında İlyas Salman ve Şener Şen'le oynadığı Şekerpare ve Dolap Beygiri filmleriyle tanınan Yaprak Özdemiroğlu'nun şimdiki halini görenler gözlerine inanamadı.

Yeşilçam'ın Şekerparesinin Şimdiki Halini Görenler Gözlerine İnanamadı

Yeşilçam'ın efsane filmlerinden Şekerpare'de, Şener Şen ve İlyas Salman'la başrolde yer alan Yaprak Özdemiroğlu sosyal medyada 20 yaş akımına katıldı.

Instagram'dan gençlik fotoğrafını paylaşan Özdemiroğlu hayranlarına kısa bir nostalji turu yaptırdı. Peki Yeşilçam'da bir dönem cesur pozlarıyla fırtına estiren Özdemiroğlu şimdilerde ne yapıyor?

yaprak özdemiroğlu

Attila Özdemiroğlu'nun kızı Yaprak Özdemiroğlu, Atıf Yılmaz'ın yönettiği Şekerpare filminde Şener Şen ve İlyas Salman'la başrolü paylaşarak hafızalara kazınmıştı.

Bir dönem Yeşilçam'ın cesur güzeli olarak hafızalara kazındığı güzeli, artık ekranlarda boy göstermiyor. Yıllardır setlerden uzak olan Özdemiroğlu, şimdi 56 yaşında ve İzmir'de yaşıyor. 

yaprak özdemiroğlu

Akıp geçen zamana karşı direnmek zor ancak Yaprak Özdemiroğlu güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş.

Ara sıra sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan efsane oyuncu, 20 yaş akımına kayıtsız kalamadı. Gençlik fotoğrafını hayranlarının beğenisine sunan Özdemiroğlu'nun paylaşımına beğeni yağdı. İşte güzeller güzeli oyuncunun yıllar içindeki değişimi...

Yaprak Özdemiroğlu verdiği bir röportajda cesur sahneleriyle ilgili samimi açıklamalarda bulunmuştu.

yaprak özdemiroğlu kadınca dergisi

İşte o röportaj...

==> 80'lerin cinsel ilişki sembolü olarak anılmak sizin için ne ifade ediyor?

O bir kadının başkaldırısıdır. Üvey annem Müjde Ar başlatmış, biz de devam ettirmişiz. Kadın-erkek eşitliği açısından bakıyorum meseleye. Nasıl bir erkeğin göğsü görünebiliyorsa, aynı şey kadın için de geçerli olmalı. Cinselliğin ve estetik güzelliğin sorun olmaması gerekiyor. Filmlerde hiçbir zaman "Aman bir yerim görünmesin" demedim. Tam tersine... Mesela bir tecavüz sahnesi çekilirken makyajım ve üstüm başım düzgün kalmadan "Ne yapılması gerekiyorsa yapılsın" diye ben teklif etmişimdir yönetmene. O bir duruştur.

yaprak özdemiroğlu dolap beygiri

==> Yine cesur sahneleri olan bir filmde rol alır mısınız?

Tabii ki. Devam etmesi gereken bir duruş bu. Bir oyuncu için öyle bir sorun olmamalı diye düşünüyorum.

yaprak özdemiroğlu ilyas salman şekerpare

yaprak özdemiroğlu dolap beygiri

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 22:35

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE