TRT’de Belgesel ‘Sinema Kuşağı’ Başlatılacak; Yayın Akışı Belli Oldu

TRT Belgesel TV kanalında belgesel severler için dünyanın en iyi, ödüllü belgeselleri her hafta verilecek. İşte yayın akışı..

TRT’de Belgesel ‘Sinema Kuşağı’ Başlatılacak; Yayın Akışı Belli Oldu

   Dünyaca ünlü usta yönetmenlerin çektiği ve yayınlanmaya hazır olarak bekleyen belgeseller, “Belgesel Sinema Kuşağı” adı altında her cumartesi günü yayında olacak. TRT Belgesel kanalında yayınlanacak olan belgeseller, izleyicilerin beğenisine sunulmak için hazırlık aşamalarını tamamladı.

TRT tarafından açıklama yapıldı ve bu açıklamaya göre usta yönetmenler tarafından çekilen belgesel filmler, “Belgesel Sinema Kuşağı” adı ile belgesel severlerin beğenisine sunulacak. Dünya sinema sektörünün ve izleyicilerinin büyük beğeniyle takip ettikleri belgeseller bu süreçte yayında olacak.

İlk Sinem Film Belli Oldu!

   İlk filmin Oscar adayı olan “Bal Ülkesi” olacağı da duyuruldu ve bunun üzerine yayın tarihi ve yayında olacak belgeseller de yayınlandı.

Bal Ülkesi

   Yönetmenliğini Tamara Kosevska ve Ljubomir Stefanov’un üstlendiği ve çekimlerinin 3 yıl sürdüğü bilinen Bal Ülkesi belgesel filmi, Kuzey Makedonya’da çekildi. Filmde Avrupa’nın son kadın arı yetiştiricisi unvanını kazanan Türk kökenli Yörük Hatice Muratova’nın yaşamı ele alınıyor.

Tüm Belgeseller ve Yayın Tarihleri Belli Oldu!

Belgesel severleri her Cumartesi akşamı saat 23.00 olduğunda TRT Belgesel ekranlarında bekliyoruz. Ayrıca her hafta aynı gün ve saatte diğer belgeseller de beğeniye sunulacak. İşte tüm belgesel film ve listeleri…

*22 Ağustos Bal Ülkesi

*29 Ağustos Peter Pan Operasyonu: Küba'nın Çocuklarının Toplu Göçü

*5 Eylül Annem Babam Duymuyor

*12 Eylül Gizemli Asya: Yalnız Ölümler

*19 Eylül Bedenine Hapsolan Çocuk

*26 Eylül Everest'te Kabus

*3 Ekim İz Bırakmadan: Japonya'nın Buharlaşan İnsanları

*10 Ekim Tourette Tarafından Kapana Kıstırılmış

*17 Ekim Utancın Çocukları

*24 Ekim Suçlama Oyunu

*31 Ekim Vasiller

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE