Sevilen oyuncudan kötü haber geldi! Usta oyuncu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti!

Seksenler dizisinin sevilen usta oyuncusu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti.

Sevilen oyuncudan kötü haber geldi! Usta oyuncu Kemal Kuruçay hayatını kaybetti!

Seksenler dizisinin sevilen oyuncusu Kemal Kuruçay yaşamını yitirdi. Oyuncu Nedim Saban, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Çok yetenekli bir oyuncu, çok iyi bir insandı Kemal Kuruçay. İki Oda Bir Sinan oyununda birlikte çalışmıştık, büyük bir sevgi ve özveriyle bağlıydı mesleğe. Çok üzgünüm." ifadelerini kullandı.

Nedim Saban üzücü haberi sosyal medyadan verdi

59 yaşında vefat eden usta oyuncu Kemal Kuruçay'ın Seksenler dizisinin setinde kalp krizi geçirdiği iddiaları var.

KEMAL KURUÇAY KİMDİR?

Kemal Kuruçay, 2002 yılında TGRT'de yayınlanan Zor Baba isimli dizide Engin Günaydın ile beraber başrolde oynadı ve bu dizide Özkan Amca karakterini oynadı. 2003 yılında ise sinema filmi Ömerçip'te rol alan oyuncu sonraki yıllarda Şöhretler Kebapçısı (2003), En iyi Arkadaşım (2004), Çılgın Yuva (2005), İnadım İnat (2005), Pulsar (2008), Sevgili Düşmanım (2008), Kutsal Damacana 2: İt Men (2009) gibi yapımlarda çeşitli rollerde oynadı.

Kemal Kuruçay

2010 yılında Tekrar çekimlerine başlanan ve FOX (Türkiye) kanalında yayınlanan Yasemince'nin yeni bölümlerinde Faysal karakterini oynamıştır. Oyuncu 2012 yılından itibaren TRT 1'de yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan isimli dizide Villanın Kahyası Şükrü karakterini oynadı

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 21:35

Cem Boratay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE