Sedat Peker'in ifşa ettiği Veyis Ateş'e Fatih Altaylı'dan mahkeme çağrısı

Sedat Peker'in yayınladığı son videoda ismini verdiği Habertürk TV yorumcusu Veyis Ateş'le ilgili iddialarına aynı çatı altında çalıştığı Fatih Altaylı'dan tepki geldi. Altaylı, "İddialar vahim Veyis Ateş bir an önce bunları yalanla" dedi.

Sedat Peker'in ifşa ettiği Veyis Ateş'e Fatih Altaylı'dan mahkeme çağrısı

Sedat Peker, sayısı 9'a ulaşan Youtube videolarının sonuncusunda SBK Holding'in yurt dışına kaçan patronu Sezgin Baran Korkmaz ve bu adamla iş tutan yüksek rütbeli emniyet mensubu, yargı personelleri ve medya ünlülerinin adını verdi. Bu isimlerden biri de Habertürk TV'de bir dönem Genel Yayın Yönetmenliği de yapan Veyis Ateş'ti.

"SİZ KAÇ PARA MAAŞ ALIYORSUNUZ?"

Sedat Peker, Veyis Ateş'in günlüğü 1000 (bin) euroyu bulan Sezgin Baran Korkmaz'ın Bodrum'da işlettiği Paramount Otelde bedavadan tatil yaptığını rakamın 100 bin lirayı bulduğunu iddia etti. "Siz kaç para maaş alıyorsunuz?" diye soran Peker, 'Hani o otelde ödediğiniz tatilin makbuzu?' diye de sordu. Hatta Peker, başka akçeli işlerden de bahsetti. Veyis Ateş'in Sedat Peker'in sağ kolu olan Erdal Aras'ın da bir dönem yardımcılığını yaptığını söyledi.

veyis ateş bodrum otel

FATİH ALTAYLI VEYİS ATEŞ'İ 'ATEŞE' ATTI

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in, Habertürk programcısı Veyis Ateş ile ilgili iddialarına ilişkin olarak, "Aynı ekranı paylaştığım Veyis Ateş’ten beklentim bu vahim iddiaları net ve açık biçimde 'yalanlaması'" dedi.

veyis ateş bodrum paramount otel

Altaylı, "Peker’in ithamları arasında, Habertürk ekranlarından tanıdığınız Veyis Ateş’e yönelik olanlar da var. Ateş’in AK Parti’ye yakın bir gazeteci olduğu sır değil. Bunda bir suç da yok. Ancak sonrasındaki ithamlar çok çok kötü. Meslekle bağdaşmayan şeyler. Doğru mudur, değil midir bilemem! Doğru olmamasını umarım ve tercih ederim ama kimsenin ne kefiliyim ne velisi" ifadesini kullandı. Altaylı, "Bu yüzden de aynı ekranı paylaştığım Veyis Ateş’ten beklentim bu vahim iddiaları net ve açık biçimde 'yalanlaması'. Hodri meydan demesi. Hatta meseleyi yargıya taşıması. Onun yerinde olsam öyle yapardım" düşüncesini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 19:03

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE