Rekortmen dizi "Arka Sokaklar"da kriz!

Arka Sokaklar dizi setinden gündeme bomba gibi düşen bir haber geldi! Oyuncular sete gelmeme kararı aldı! İşte detaylar...

Rekortmen dizi "Arka Sokaklar"da kriz!

Türkiye'nin en uzun soluklu dizilerinin arasında yerini alan "Arka Sokaklar" dizisi setinde kriz var.31 Temmuz 2006 yılından bu yana her sezon reytinglere damga vuran dizide krizin sebebi maaşların yetersizliği... Yeni sezonda hiç ödeme alamayan çalışanlar, sete çıkmama kararı aldı.

arka sokaklar dizisi kanal d

HEM MAAŞ HEM DE SİGORTA!

Oyuncu, ışıkçı, kameraman, sanat birimi ve senaryo ekibi başta olmak üzere emekçilerin bugüne kadar 1 kuruş bile alamadı. 24 Ağustos'ta sete çıkan Arka Sokaklar'da görev alan set işçilerinin sigortaları 20 Ekim'de yapıldı. Yani sigortalarda yaklaşık 2 aylık bir gecikme oldu.

arka sokaklar rıza baba

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI!

Dizi için şu anda 8 bölümün çekildi, 6 bölüm yayına girdi. Dizi setinde yaşanan bu mağduriyetin ardından sonunda çalışanlar isyan etti. Arka Sokaklar'ın Total grubunda yine birinci olduğu gün yani dün, ekip hak ettikleri paralarını alana kadar sete çıkmama kararı aldı.

arka sokaklar dizi

3 HAFTA DAHA AÇLIĞA TERK EDİLDİLER!

Çalışanlar tarafından alınan karar dizi yönetimine bildirildi. Bu adımın ardından, çalışanların 8 haftalık alacakların üç hafta sonra yapılacağı yönetim tarafından açıklandı. Bu kararla birlikte reytinglerde zirveyi elden bırakmayan Arka Sokaklar, çalışanlarını adeta 3 hafta daha açlığa terk etti.

arka sokaklar dizi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 23:20

Cem Boratay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE