Netflix’in Yeni Dizisi ‘Barbarians’dan İlk Fragman Geldi

Netflix, yeni dizisi Barbarians’dan ilk fragmanı yayınladı. Dizi Roma İmparatorluğu ile Germenler arasında geçen Varus Savaşı’nı konu alıyor.

Netflix’in Yeni Dizisi ‘Barbarians’dan İlk Fragman Geldi

Yaklaşık 200 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix, yeni dizisi Barbarians’ın ilk fragmanını yayınladı. 23 Ekim’de izleyici ile buluşacak olan dizi Roma İmparatorluğu ile Germenler arasında geçen Varus Savaşı’nı konu alıyor.

BARBARİANS KONUSU NE?..

Barbarians’ın başrollerinde Laurence Rupp, Jeanne Goursaud ve David Schütter yer alıyor. Dizi, kendisini yetiştiren güçlü imparatorluk ve asıl kabilesi arasında kalan Romalı bir subayın sadakat konusunda yaşadığı tereddüt ile epik bir tarihî mücadeleyi ekranlara taşıyacak.

VARUS SAVAŞI NEDİR?..

Varus Savaşı, milattan sonra 9 yüzyılda Almanya’nın kuzeyindeki Bramsche bölgesinde Roma İmparatorluğu’na bağlı güçler ile Germenler arasında meydana gelmiştir. ‘Hermann’ ya da ‘Teutoburg Ormanı Savaşı’ olarak da bilinir.

Roma İmparatorluğu ordusunun hezimetiyle sonuçlanan savaş, Romalıların Ren nehrinin doğusundan çekilmeleriyle sonuçlanmıştır. Savaş, günümüz Almanyası ve Alman kültürünün gelişimini hazırlayan sürece önemli katkıda bulunmuştur.

Savaşın gidişatı ise şu şekilde gerçekleşmiştir:

Roma Lejyonları, Alman bir kabile lideri tarafından Teutoburg Ormanı’na götürülür. Ormanın göbeğinde bir Roma kampı olup, Cermen kabile lideri onlara kâşiflik yapmaktadır.

Tüm ordular ormana girdiği zaman ormanın her iki yanından da askerler lejyon kolonuna akın etmeye başlamıştır. Romalılar düzeni bozmayarak ilerlemeye çalışmış, gün batmadan önce kampa ulaşmak istemişlerdir. Çünkü Roma kumandanları, kampa ulaşırlarsa, barbarların duvarları aşamayacaklarını biliyordur. Ancak kampa ulaşana kadar tüm ordular tamamen dağılmıştır.

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE