Netflix'teki Seks Sahnelerine Sansür Çözümü Bulundu! Sahne Başladığında....

Netflix abonesi olup da platformdaki film ya da dizilerde yer alan seks sahnelerini izlemek istemeyenler için yeni bir çözüm geliştirildi. Buna göre; Netflix kurulumu yaparken (İyi Tv) seçeneğini seçmek gerekiyor. Böylelikle Netflix'te seçilen bir film ya da diziyi izlemeye başladığınızda seks sahneleri sistem tarafından otomatik olarak atlanıyor.

Netflix'teki Seks Sahnelerine Sansür Çözümü Bulundu! Sahne Başladığında....

Netflix abonesi olup da platformdaki film ya da dizilerde yer alan seks sahnelerini izlemek istemeyenler için yeni bir çözüm geliştirildi.

netflix 365 gün seks sahnesi

Buna göre; Netflix kurulumu yaparken (İyi Tv) seçeneğini seçmek gerekiyor.  Böylelikle Netflix'te seçilen bir film ya da diziyi izlemeye başladığınızda seks sahneleri sistem tarafından otomatik olarak atlanıyor.

Netflix'te cinsellik barındıran sahneleri görmek istemeyen dindarlar için bir sistem geliştirildi. Sistem ilk olarak İsrail'de uygulamaya alındı. 

KOŞER NETFLIX ARTIK DEVREDE!

netflix 365 dni seks sahnesi

Son zamanlarda pornografiye yakın seks içerikleri nedeniyle Türkiye'de de tartışmalara neden olan Netflix'e İsrail'de çözüm bulundu.

Kudüs’te, Netflix'te film ararken cinsel içerikli sahneleri görmek istemeyen dindarlar için 'Koşer Netflix' devreye girdi.

Yeni sistem gerek fragmanlarda gerek filmin içinde söz konusu sahnelerin otomatik olarak atlanmasını sağlıyor.

SEKS SAHNELERİNDE HANGİ BÖLÜMÜN ATLANACAĞINA KADINLARIN OLUŞTURDUĞU KURUL KARAR VERİYOR

Koşer Netfix isteyen kişi ve kurumların bu servis için tek yapması gereken yayını The Tov TV (‘Tov’ İbranice iyi anlamına geliyor) üzerinden satın almaları.

Tov TV bilgisayarları, yayının söz konusu bölümleri süzerek sistemden çıkarıyor.

netflix 365 dni seks sahnesi

Nelerin çıkarılacağını saptama işi ise kadınlardan kurulu bir ekip tarafından yapılıyor.

İSTEDİĞİN DOZDA SANSÜR SEÇENEĞİ

Seyirciler sansürün dozunu da ayarlama imkanına sahip.

Haaretz gazetesinin haberine göre Tov TV’deki bu hizmetin fikir babası İsrailli iş insanı Israel Zeira.

Yahudi Evi Partisi destekçisi Zeira bu projeye bir milyon dolar yatırmış.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 20:20

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE