Netflix'in Türkiye'de Çekeceği Eşcinsel İçerikli Dizinin Mekanı Değişti

Senaryosunu Ece Yörenç'in yazdığı Şimdiki Aklım Olsaydı isimli dizinin çekimleri İspanya'da yapılacak. Dizi Netflix'te yayınlanacak.

Netflix'in Türkiye'de Çekeceği Eşcinsel İçerikli Dizinin Mekanı Değişti

Netflix Türkiye için senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı ancak içerdiği eşcinsel karakter sebebiyle çekimi iptal edilen dizi İspanya’da çekilecek.

Netflix, İspanya’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte If Only dizisinin bir İspanyol Netflix orijinal dizisi olarak hayata geçirileceğini duyurdu.

Megan Montaner

Dizinin Türk ve İspanyol yaratıcıları, Ece Yörenç ve Irma Correa, birlikte Variety’e verdikleri röportajda bu heyecan verici projenin ilk detaylarını paylaştı.

Ece Yörenç tarafından yaratılan ve Irma Correa tarafından ekrana adapte edilecek dizinin başrolünde Megan Montaner yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise İspanya’dan Boomerang TV üstlenecek.

If Only, Türk bir yaratıcının hikayesinin ilk kez Netflix aracılığıyla, başka bir ülkenin orijinal yapımı olma özelliğini taşıyor.

Çekimleri 2021’de başlayacak dizinin yayın tarihi ise henüz netleşmedi.

DİZİ ÇEKİM İÇİN 'MOTOR' DİYECEKKEN SET DURDURULDU

Hatırlanacağı üzere “Şimdiki Aklım Olsaydı” adlı dizinin çekimleri setin başlamasına bir gün kala iptal edilmişti.

Megan Montaner

Olayın Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilgili perde arkasını anlatan Ece Yörenç “Bir gay karakter nedeniyle dizinin çekimlerine izin verilmediğini ve bunun ilerisi için çok korkutucu” olduğunu söylemişti.

Daha sonra senaryoda değişikliğe gidilerek yeniden izin için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurulmuş ve izin alınmıştı. Ancak daha sonra Netflix yetkilileri ile RTÜK arasında yapılan bir toplantı sonrası Netflix dizinin çekimlerinin iptal edildiğini açıklamıştı.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE