MasterChef Türkiye’de Bir İlk! Yarışmadan Ayrılmak İstedi…

MasterChef Türkiye 2020’de final turu heyecanı devam ediyor. Önceki akşam yayınlanan son bölüme Dilara Türüt damga vurdu. Yarışmadan çekilmek istediğini söyleyen Dilara’nın sözleri karşısında şefler ve diğer yarışmacılar büyük şaşkınlık yaşadı.

MasterChef Türkiye’de Bir İlk! Yarışmadan Ayrılmak İstedi…

MasterChef Türkiye 2020, TV8 ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun jüri olduğu yarışmada, final turunun tamamlanmasının ardından ikinci tur elemeleri başladı.

“BURASI KURTLAR SOFRASI…”

Yarışmanın 13 Ağustos Perşembe ekrana gelen son bölümüne Dilara Türüt damga vurdu. Şeflerin istediği vişneli köfteyi yeteri kadar iyi yapamayan Dilara Türüt, ikinci tura kalamadı.

Dilara’nın söyledikleri ise herkeste adeta şok etkisi yarattı. MasterChef'te bir ilk yaşandı ve Dilara yarışmadan çekilmek istediğini belirtti. Mutfak bilgisinin yarışmaya yetmediğini ve yeniden hazırlanıp gelmek istediğini belirten Dilara, “Şefim ben daha fazla devam etmek istemiyorum. Ben bu meslekte ilerlemek istiyorum ama kendi adımı daha da fazla düşürmeden, sizin de izniniz olursa devam etmek istemiyorum. Kurtlar sofrası burası. Hem mutfak bilgim, hem de duygusal olarak kendimi geliştirip öyle gelmek gerekiyormuş. Kendimi daha iyi geliştirip, daha sonra tekrar karşınıza çıkacağım” şeklinde konuştu.

MasterChef Türkiye’de Bir İlk! Yarışmadan Ayrılmak İstedi…

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI…

Dilara'nın ayrılmak istemesinin üzerine stüdyoda duygusal anlar yaşandı. Dilara konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.

MasterChef Türkiye’de Bir İlk! Yarışmadan Ayrılmak İstedi…

“NORMALDE MÜSADE ETMEYİZ AMA…”

Şef Mehmet Yalçınkaya ise, “Normalde biz kesinlikle buna müsade etmeyiz, bizim kurallarımız var. Ama eleme turlarında olduğumuz için senin tercihin. Önünde uzun bir yol var” dedi.

MasterChef Türkiye’de Bir İlk! Yarışmadan Ayrılmak İstedi…

DİLARA TÜRÜT KİMDİR?

Dilara Türüt, 19 yaşında ve aslen Rizeli. Rize'de Japon restoranında çalışan Dilara Türüt, MasterChef Türkiye'ye de Rize'den katılıyor. Ablam dediği amca kızı ile birlikte gelen Dilara, 4 senedir mutfakta olduğunu söyledi. 2 senedir profesyonel olarak mutfaklarda çalıştığını belirten Dilara Türüt'ün okuduğu okul nedeniyle ilk 2 sene de stajerlik yapmış. Suşi yapmayı ise kendisine göstermeyen şefinden gizlice izleyerek öğrendiğini söyledi. Kültürleri karıştırmayı, yemekleri yeniden yapmayı çok seviyor.

MasterChef Türkiye’de Bir İlk! Yarışmadan Ayrılmak İstedi…

Dilara Türüt, MasterChef Türkiye 2020'de seçmelere kendi tarifi olan kara lahanaya sarılmış hamsili suşi ile katıldı. Ve bunun da dünyada ilk defa kendisinin yaptığını söyledi.

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE