MasterChef Türkiye'nin Son Kazanan İsmi de Belli Oldu! Ana Kadroya Girdi

MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 5. yarışmacısı da açıklandı. Yarışmada ana kadroya girebilmek çin mücadele eden son iki isim Ayyüce Kamit ile Sefa Okyay Kılıç oldu. Bu iki isim arasından Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye'de gecenin kazanan ismi oldu. Ayyüce Kamit, MasterChef 2020 5. yarışmacısı oldu.

MasterChef Türkiye'nin Son Kazanan İsmi de Belli Oldu! Ana Kadroya Girdi

MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 5. yarışmacısı da açıklandı. Yarışmada ana kadroya girebilmek çin mücadele eden son iki isim Ayyüce Kamit ile Sefa Okyay Kılıç oldu.

masterchef türkiye 2020

Bu iki isim arasından Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye'de gecenin kazanan ismi oldu. Ayyüce Kamit, MasterChef 2020 5. yarışmacısı oldu.

masterchef ayyüce kamit

BULGUR, TAVUK, YOĞURT VE DOMATES KULLANARAK EN İYİ MALZEMEYİ ÇIKARMAYA ÇALIŞTILAR

Masterchef Türkiye'de 16 kişilik ana kadro yarışmacılar seçmek için final turları devam ediyor. Dün akşam yayınlanan bölümde ise 6 kişilik final ekibi ana kadroya geçmek için bulgur, tavuk, yoğurt ve domates kullanarak en iyi tabağı çıkarmaya çalıştı. Heyecanlı final turunda kazanan isim belli oldu.

TV8 ekranlarının büyük bir ilgiyle izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye, dün akşam 18. bölümüyle ekrana geldi. Kıyasıya mücadele yaşandığı yarışmada, 16 kişilik ana kadroya girmek isteyen adayla en yaratıcı tabağı yaparak birinci olmak için uğraştı.

masterchef türkiye şefler

EN İYİ LEVREĞİ YAPANLAR ÜST TURA ÇIKTI

MasterChef yeni bölümde ilk oyunda yarışmacılar levrek marine hazırlayarak yarıştı. Şefler hazırlanan yemeklerin tadına baktıktan sonra en başarılı altı tabağı hazırlayan isimleri açıkladı. Bu isimler; Furkan, Sefa, Ayyüce, Esra, Didem, Selin oldu. Bunun dışında hazırladığı balıkta kılçık çıktığı için Sedat ile hijyen nedeniyle Berker'in yemekleri değerlendirme dışı tutuldu.

GÜNÜN EN ZAYIF TABAĞINI DİDEM HAZIRLADI

Yaratıcılık oyununda ise şefler, yarışmacılara tavuk, yoğurt, bulgur ve domatesten oluşan 4 ana malzeme verdi. Bu ürünlerden farklı farklı yaratıcı tabaklar çıkarıldı. 40 dakikalık sürenin sonunda şefler kararlarını açıkladılar. Günün en zayıf tabağını Didem hazırladı. Onu takip eden isimler sırayla Selin, Esra ve Furkan oldu.

masterchef türkiye 2020 final turu

KAZANAN AYYÜCE KAMİT OLDU

Son ikiye kalan isimler ise Ayyüce Kamit ile Sefa Okyay Kılıç oldu. Bu iki isim arasından Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye'de gecenin kazanan ismi oldu. Ayyüce Kamit, MasterChef 2020 5. yarışmacısı oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 09:57

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE