MasterChef'te Somer Şef kaşık attı!

MasterChef, 23 Eylül Perşembe akşamı 75'inci bölümüyle ekranlara geldi. Dokunulmazlık için mücadele eden yarışmacılar, ana ürün olarak verilen patatesle yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Şeflerin tadımları sonunda en iyi yemeği yapan isim belli oldu. MasterChef jüri üyesi Somer Sivrioğlu yarışmacının yemeğine kaşık attı. Peki kaşık atmak ne demek?

MasterChef'te Somer Şef kaşık attı!

MasterChef'te beşinci haftada son dokunulmazlık oyunu dün akşam ekrana geldi. Dış çekimde oynanan dokunulmazlığı kazanan kırmızı takım oldu. Mavi takım yarışmacıları ise bir kez daha dokunulmazlık için mutfağa girdi.

MasterChef'te Somer Şef kaşık attı!

Mavi takımda eleme adayları dışındaki altı yarışmacı, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, bu oyunda ana ürün olarak patates verdi. Yaratıcı bir yemek yapmaları için yarışmacılara 40 dakika süre tanındı.

MasterChef'te Somer Şef kaşık attı!

Yemeğin tadımına geçen şefler en çok beğendiği tabağı açıkladı. Altı isim arasında gecenin en iyi tabağını çıkaran Eren oldu. Şef Sivrioğlu, yemeğini çok beğendiği Eren için kaşık attı.

MasterChef'te Somer Şef kaşık attı!

Somer şef, bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren için "Biraz küçük ve erken bir başlangıç. Ama dört yıllık MasterChef tarihinde buna hiç bu kadar erken başlamamıştık. Şimdilik çay kaşığı ama bu iş büyür" diyerek yarışmacıyı takdir etti.

MasterChef'te Somer Şef kaşık attı!

PEKİ MASTERCHEF'TE KAŞIK ATMAK NE DEMEK?

MasterChef Türkiye'de şeflerin kaşık atması, yarışmacılara karşı gösterdikleri başarılarını ifade eden harekettir. Kaşık atmak aşçılıkta, yemekte hiçbir sorun, eksik olmadığını ve yemeğin şeften daha iyi yapıldığını belirtir. Şef tarafından kaşık atılması, 'Benim sana öğretecek bir şeyim yok' anlamına gelir.

Başak Yıldız

YORUM EKLE