'Kurtlar Vadisi Netflix'te' iddialarına resmi açıklama geldi

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi'nin yeni bölümlerinin Netflix üzerinden yayınlanacağı haberleri üzerine, Polat karakterini canlandıran Necati Şaşmaz'ın sahibi olduğu yapım şirketi Pana Film'den açıklama geldi.

'Kurtlar Vadisi Netflix'te' iddialarına resmi açıklama geldi

2003 yılında "Bu bir mafya dizisidir" sloganıyla yayınlanmaya başlayan, yıllar boyunca kimi zaman farklı televizyon kanallarında, kimi zamansa sinema salonlarında kendisine yer bulan, Türk dizi sektörünün en uzun soluklu projelerinden biri olan Kurtlar Vadisi, birkaç sezondur televizyon ekranlarında yer almıyor.

16 yıl yayınlandı

16 yıllık geçmişe sahip olan Kurtlar Vadisi, yayın hayatı boyunca 97 bölüm Kurtlar Vadisi ismiyle, 300 bölümse Kurtlar Vadisi Pusu ismiyle yayınlandı. Ayrıca Kurtlar Vadisi'nin Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin, Kurtlar Vadisi Gladyo ve Kurtlar Vadisi Vatan isimlerinde sinema fimleri de yayınlandı.

Kurtlar Vadisi, Netflix'te yayınlanacak mı?

Dün itibariyle sosyal medyada dolaşan bir haber, Türkiye'nin gündemine oturdu. Dedikodulara göre Türk dizi sektörünün en popüler eserlerinden olan Kurtlar Vadisi'nin, Türkiye'de 1,5 milyon abonesi bulunan ve dünyanın en çok kullanılan dijital dizi-film platformu Netflix'le anlaştığı, dizinin yeni bölümlerinin Netflix üzerinden yayınlanacağı iddia edildi.

Kimisi beğendi, kimisi eleştirdi

Ortaya çıkan söylentiler, dizinin hayranlarına büyük bir heyecan yaşattı. Kimi Twitter kullanıcıları daha önce Netflix üyeliklerinin olmadığını ancak Kurtlar Vadisi için Netflix üyeliği satın alacağını söylerken, kimi kullanıcılarsa Kurtlar Vadisi'nin ilk 97 bölümünden sonra eski tadının kalmadığını ve bu yüzden de alınan bu kararı gereksiz bulduklarını açıkladı.

Pana Film'den Netflix açıklaması

Kurtlar Vadisi'nin yeni bölümlerinin Netflix'te yer alacağı iddialarının çıkması üzerine, dizinin yapımcı şirketi Pana Film'den açıklama geldi.

Polat karakterini canlandıran Necati Şaşmaz'ın sahibi olduğu Pana Film tarafından yapılan açıklamada, Kurtlar Vadisi dizisinin yeni bölümlerinin Netflix'te yayınlanacağına dair haberlerin asılsız olduğu, haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Yeni bölümler çekilebilir

Dizinin hayranlarının Kurtlar Vadisi'nin yeniden yayınlanmasını istediklerinin farkında olduklarını belirten şirket, diziyle ilgili yaşanacak gelişmelerin sadece Pana Film'den takip edilmesi gerekildiği ve herhangi bir gelişmenin olması halinde şirketin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşım yapılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER