Kıvanç Tatlıtuğ'un Hayranları Buna Çok Üzülecek! Polis Suç Duyurusu Yaptı

Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Alperen Durmaz gibi isimleri bir araya getiren Ay Yapım imzalı Çarpışma dizisi hakkında emekli bir polis suç duyurusunda bulundu. Dizinin senaryosunun çalıntı olduğu iddia edildi.

Kıvanç Tatlıtuğ'un Hayranları Buna Çok Üzülecek! Polis Suç Duyurusu Yaptı

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde yer aldığı ‘Çarpışma’ isimli dizinin senaryosunun kendisine ait olduğunun iddia eden emekli polis Selçuk Olcay mahkemeye suç duyurusunda bulundu.

kıvanç tatlıtuğ çarpışma dizisi

Olcay, Çarpışma dizisinin kendi senaryosu olduğunu ve içeriğin izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Ay Sanat Prodüksiyon ve Yapım Anonim Şirketi’ne, maddi ve manevi toplam 100 bin liralık tazminat talebiyle dava açtı.

"ADALET MELEKLERİ" İSİMLİ SENARYO ÇARPIŞMA DİZİSİNE UYARLANMIŞ

Türkiye’de yayınlanan polisiye dizi ve filmlerin gerçeği yansıtmadığı gerekçesiyle ‘Adalet Melekleri’ isimli esere imza atan emekli polis Selçuk Olcay, oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ ve Elçin Sangu’nun başrollerini paylaştığı ‘Çarpışma’ isimli dizinin senaryosunun kendisine ait olduğunu ve izinsiz kullanıldığını belirterek, İstanbul Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

elçin sangu çarpışma

"Fikir ve sanat eseri sahipliğinden kaynaklanan haklara tecavüzün önlenmesi ve tazmini" için açılan davada Selçuk Olcay davacı olurken, dizinin yapımcılığını üstlenen Ay Sanat Prodüksiyon ve Yapım Anonim Şirketi davalı olarak yer aldı.

SELÇUK TUNALI İLE KADİR ADALI AYNI İNSAN!

Senaryolar arasındaki benzerliklerin anlatıldığı dilekçede, “Her iki yapımda ana karakter polistir. ‘Adalet Melekleri’nin tretmanında yer alan ana karakter Selçuk Tunalı, yetiştirme yurdunda büyümüş ve karısı ile oğlunu bir terör saldırısında kaybetmiştir.

kıvanç tatlıtuğ çarpışma dizisi

‘Çarpışma’ dizisinde ana karakter olan Kadir Adalı da aynı şekilde yetiştirme yurdunda büyümüş ve karısını ve kızını terör saldırısında kaybetmiştir. Selçuk Tunalı eşi ve oğlunun ölümünün ardından bunalıma girer ve intihar girişiminde bulunur. Kadir Adalı da aynı şekilde eşi ve kızının ölümünün ardından intihar girişiminde bulunmuştur. ‘Adalet Melekleri’ eserinde yer alan ‘Padişah’ karakteri de tıpkı ‘Çarpışma’ dizisinde yer alan ‘Cansız’ karakteri gibi önemli yerlerde adamları olan bir suç örgütü lideridir.

onur saylak çarpışma dizisi veli

Selçuk Tunalı ailesi ile ilgili ipuçlarını ararken ‘Padişah’ karakterinin öz babası olduğunu öğrenir. ‘Çarpışma’ adlı dizide de ana karakter Kadir Adalı ilerleyen bölümlerde öz babasının ‘Cansız’ olduğunu öğrenir” diye belirtildi.

çarpışmam dizisi kıvanç talıtuğ elçin sangu

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER