Kapıcılar Kralı'nın Seksi Yıldızı Sevda Ferdağ'ı Görenler Tanıyamıyor!

Türk Sinemasının seksi yıldızlarından Sevda Ferdağ, oynadığı filmlerde 'fettan kadın' rollerini başarıyla canlandırdı. Kapıcılar Kralı filminde Kemal Sunal'ı baştan çıkarmaya çalışan Sevda Ferdağ'ın o günkü haliyle bugünü arasında büyük bir değişim meydana geldi.

Kapıcılar Kralı'nın Seksi Yıldızı Sevda Ferdağ'ı Görenler Tanıyamıyor!

Anadolu'nun çeşitli yerlerinden İstanbul'a yapılan göçlerin ivme kazandığı 70'li yıllarda karısı ve iki çocuğuyla daha iyi yaşama umutlarıyla İstanbul'a gelen Seyit, büyük bir apartmanda kapıcılık yapmakta, karısı da evlere temizliğe gitmektedir.

kemal sunal sevda ferdağ kapıcılar kralı

Seyit sıradan ve düz bir adam gibi görünse de bu apartmanda olup biten her şeyden haberderdir ve her zaman zekice hamleler yapıp kendini bir şekilde idare eder. Bambaşka karakterlere sahip apartman sahipleri ve apartmanın işleyişi dönemin Türkiyesi'ne tutulmuş bir ayna niteliğindedir, haliyle meseleler çok derindir.

sevda ferdağ kapıcılar kralı

Alt metinlerdeki politik okumaları oldukça kuvvetli olan bu filmde yönetmen Zeki Ökten bir apartman dolusu insan üzerinden dönemin sosyo-ekonomik çıkmazları üzerine çok önemli mesajlar verdi.

SEVDA FERDAĞ YEŞİLÇAM'DA FARKINI KONUŞTURDU

İşte o Kapıcılar Kralı'nda kapıcı Seyit'i yoldan çıkarmaya çalışan dolandırıcı ailenin kızıl güzeli Sevda Ferdağ filmde oynadığı fettan kadın rolüyle rolünün hakkını fazlasıyla veren isimlerden.

sevda ferdağ

Güzelliğiyle 70'li yılların aranan yüzü olan Sevda Ferdağ'ın son hali görenleri hayrete düşürdü.

GÜZELLİĞİYLE ERKEKLERİN BAŞINI DÖNDÜRDÜ

Asıl adı Lütfiye Dumrul olan ve şimdilerde 76 yaşında olan güzel yıldız, o yıllarda erkeklerin yoğun ilgisi ile karşı karşıyaydı. 

SEVDA FERDAĞ

EVLİ FUTBOLCUYLA ADI AŞK DEDİKODUSUNA KARIŞTI

1958 yılında oynadığı ilk filmi 'O Günden Sonra'nın gösterime girdiği sıralar; adı, evli bir futbolcu ile aşk dedikodularına karışınca, Sevda Ferdağ, annesi tarafından Almanya'ya ablasının yanına gönderildi.

sevda ferdağ siyah beyaz

1963 yılında, ablasının ısrarlarıyla tekrar sinemada oynamak üzere İstanbul'a döndü. Ferdağ'a, 1963 yapımı 'Azrailin Habercisi' filminde oynayıp, izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayınca, arka arkaya film teklifi yağmaya başladı.

GERÇEK İSMİ LÜTFİYE DUMRUL'DU SEVDA FERDAĞ OLDU

'Lütfiye Dumrul' olan ismini, 'Sevda Ferdağ' olarak bu dönem değiştirdi.  Oyunculuk hayatı boyunca Müşfik Kenter, Tarık Akan ve Kemal Sunal gibi büyük isimlerle oynama şansı yakalayan Ferdağ, seksenli yılların sonlarında modacılık da yaptı fakat pek uzun sürmedi. 

SEVDA FERDAĞ kapıcılar kralı

1990'larda Gizli Yüz ve Ağır Roman gibi sinema filmlerinde, 2000'lerde ise Aşkın Dağlarda Gezer, Berivan ve Yaprak Dökümü gibi televizyon dizilerinde rol aldı başarılı oyuncu. 

casus kıran sevda ferdağ İrfan Atasoy

Son olarak 2011 yılında Kenan Ece, Melih Ekener, Müşfik Kenter ile birlikte "Bul Beni" adlı sinema filminde oynayan Ferdağ yakın bir zamanda yeni bir projede olacağının ipuçlarını vermişti ancak usta oyuncudan ses çıkmadı.

sevda ferdağ hürriyet pazar

2018'de ciddi bir omurga ameliyatı geçiren 77 yaşındaki Türk sinemasının efsane oyuncularından Sevda Ferdağ'ın son hali ise hayranlık uyandırıyor.

sevda ferdağ after

Takipçileri usta oyuncuya övgü dolu mesajlar yağdırıyor ve onu bir an önce ekranda görmek istediklerini dile getiriyor. 

sevda ferdağ bugünü

Seninle Son Defa adlı filminde rol arkadaşı Tarık Akan'ın ölümüyle ilgili ilginç bir anısını anlatan Ferdağ, Akan'ın rüyasına girdiğini ve "Korkma kız cennetteyim" dediğini söyledi. 

sevda ferdağ kapıcılar kralı kemal sunal

sevda ferdağ tamer yiğit

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 19:11

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE