Kanal D'den bomba iki yeni dizi

Televizyon eleştirmeni Sina Koloğlu, Kanal D'nin yılbaşından sonra yayınlamayı planladığı iki yeni dizisi köşesinde duyurdu.

Kanal D'den bomba iki yeni dizi

Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu, Kanal D'nin iki yeni dizi projesinin detaylarını, bugünkü köşe yazısında kaleme aldı.

Yazıdan ilgili bölüm şu şekilde:

Çok satan roman dizi oluyor

İclal Aydın, çok satan romanlar listesindedir her daim... Kanal D, bu listenin başında yer alan Üç Kız Kardeş romanının dizisini çekmeye karar verdi. Sektörün tartışmasız en usta isimlerinden Mahinur Ergun, senaryoyu yazıyor. Yapımcılar ise Ahmet Kayimtu ve Fırat Parlak... Henüz yazım aşamasında... Yazarın da, "Bir dizi projesi olarak yazdım. Dolayısıyla hikaye hazırdı" dediği bir yapım...

'Hizmetçiler'

Kanal D'nin bir başka projesi daha var... Polvo de Estrellas orijinal adı, bir Meksika 'telenovela'sı... Yerli hali Hizmetçiler olmuştu. Fabrika Yapım-Avşar Film ortak projesi... Bize uyarlanmış halini, Makbule Kosif yazıyor. En son Kalp Atışı ve Kiraz Mevsimi'nin yazar ekibindeydi. Dizi, ocak ayında ekranda olacak. Kanal D, 'az ama öz yapım' düşüncesiyle hareket ediyor.

Sina Koloğlu'nun yazısının tamamını okumak için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 02:52
YORUM EKLE