İşte MasterChef Türkiye'de Dün Gece Yaşananlar! Eleme Adayları Belli Oldu...

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de dün gece dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Furkan’ın kaptanlığını yaptığı mavi takım ile Selin’in kaptanlığını yaptığı kırmızı takım dokunulmazlık oyununda kıyasıya yarıştı. Şefler yarışmacılardan sokak lezzetleri menüsü istedi. Kaybeden takım kendi arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. İşte MasterChef Türkiye’de dün gece yaşananlar…

İşte MasterChef Türkiye'de Dün Gece Yaşananlar! Eleme Adayları Belli Oldu...

TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecan kaldığı yerden devam ediyor. MasterChef Türkiye’de dün gece yarışmacılar dokunulmazlık oyunu için yarıştı. Furkan’ın kaptanlığını yaptığı mavi takım ile Selin’in kaptanlığını yaptığı kırmızı takım şeflerin istekleri doğrultusunda sokak lezzetleri menüsü hazırlamaya çalıştı. Yarışmanın ünlü şefleri Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya takımlardan Arnavut ciğeri, nohutlu tavuklu pilav, Adana dürüm, maç köftesi, balık ekmek,  sambsali tatlısı, turşu suyu ve ayran istedi. Sokak lezzetleri menüsünün konsept olduğu gecede kazanan takım belli oldu.

Haftanın ilk dokunulmazlık oyununun oynandığı MasterChef Türkiye’de her zaman olduğu gibi heyecan doruktaydı. Şefler, 6 çeşit yemek ve içecekten oluşan menüyü hazırlamaları için takımlara 1 saatlik süre verdi. Kırmızı takım, kaybedilen şeflerin düellosu oyunu nedeniyle yarışmaya 5 dakika geç başlamak zorunda kaldı.

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Heyecan içinde geçen 1 saatin sonunda her iki takımda da bazı aksaklıklar meydana geldi. Yemeklerin bazıları tadımlık için şeflere sunulurken, bazı yemeklerin yetişmediği görüldü. Yemeklerin tadına bakan şefler, Selin’in kaptanlığını yaptığı kırmızı takımı oyunun galibi olarak ilan etti. Mavi takım oyuna 5 dakika erken başlamasına rağmen dokunulmazlığı kaybeden taraf oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?
Dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım kendi arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Mehmet Şef'in imza yemeği olarak hazırladığı tabakta yedi çeşit farklı ürün yer aldı. Yarışmacılar, bir saatlik sürede bu tabağı, Mehmet Şef'in tabağına en yakın olacak şekilde hazırlamak için yarıştı. Şeflerin oybirliği ile gecenin en iyi tabağını hazırlayan Duygu, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazandı.


HAFTANIN İLK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?
Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Duygu, “daha önce potaya girmedin” dediği Serhat’ı haftanın ilk eleme adayı olarak belirledi.

Daha sonra takım arasında oylama yapılırken, Serhat ve Duygu’nun haricinde altı yarışmacıya verilen oylar Özgül ve Celal’de toplandı. İkilinin aldığı oy sayısı eşit olunca, seçimi takım kaptanı yapmak zorunda kaldı. Takım kaptanı Furkan ise Özgül’ü seçti ve Özgül haftanın ikinci eleme adayı oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 11:31

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE