İBB'nin basın koordinatörlüğüne deneyimli gazeteci getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde basın koordinatörlüğü görevine, gazeteci Süleyman Sarılar getirildi. 28 iştirak şirketinin basınla ilişkilerinden sorumlu olacak Sarılar, son olarak Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştı.

İBB'nin basın koordinatörlüğüne deneyimli gazeteci getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, idari kadrosunu şekillendirmeyi sürdürüyor.

İştirak şirketlerin basın koordinatörü oldu

Son olarak Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve Doğan Medya'nın Demirören Holding'e satılmasının ardından geçen yıl kurumdan ayrılan Süleyman Sarılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaştı. Sarılar, 28 şirketinden sorumlu basın koordinatörü olarak görev yapacak.

Süleyman Sarılar kimdir?

1964 doğumlu olan Sarılar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Sarılar, gazeteciliğe Anadolu Ajansı'nda (AA) başladı. Cumhuriyet ve Hürriyet gazetelerinde çalışan Sarılar, TV8'in kuruluşunda yer aldı. Kısa süre Star TV'de Haber Müdürlüğü yapan Sarılar, daha sonra CNN Türk'e transfer oldu. 2007 yılında Kanal D'ye Haber Müdürü olarak geçen Sarılar, 2008’de Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve 2018’e kadar bu görevi sürdürdü.

Süleyman Sarılar

Kesin hesap müdürlüğü'ne de atama

İBB'nin Kesin Hesap Müdürlüğü'ne ise Ayşe Esin Aşar atandı. 1966 doğumlu olan Ayşe Esin Aşar İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu. 1989-1990 yılları arasında yurt dışı şantiyesinde hakediş - kesin hesap bölümünde mühendis olarak çalıştı. 1990 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürlüğünde göreve başladı. 1 çocuk annesi olan Aşar, 25 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürü görevine atandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 04:13
YORUM EKLE