Harbiye'de Mehmet Erdem Ve Aşkın Nur Yengi rüzgarı!

Harbiye Açıkhava’da Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem sahnedeydi. İkili Harun Kolçak’ın ses kaydı ve görüntüleri eşliğinde düet yaptı.

"Harbiye’de hep beraber olduğumuz için çok mutluyuz, çok güzel bir gece geçireceğiz, hoşgeldiniz sözleriyle seyircisini selamlayan" Mehmet Erdem, ‘Hakim Bey’, ‘Herkes Aynı Hayatta’, ‘Acıyı Sevmek Olur Mu’, ‘Hara’, ‘Ağlayamam’ gibi çok sevilen şarkılarının ardından Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’, ve ‘Arka Mahalle’ şarkılarına çaldığı ud solo performansıyla geçiş yaptı.

 Barış Manço ve Sezen Aksu şarkılarıyla konserine devam eden Mehmet Erdem, birinci bölümün sonlarına doğru Türk Halk ve Sanat Müziğinden söylediği parçalarla tempoyu artırdı. 

Birinci yarının ardından basının sorularını cevaplayan ikili düet yaptıkları Sezen Aksu imzalı ‘Allah’tan Kork’ şarkısının aldığı iyi yorumlardan bahsetti.

Birlikte sahneye dönmelerinin ardından, izleyenlerinden, Sezen Aksu’ya doğum günü sürprizi yapmak adına “iyiki doğdun” demelerini rica etti ve binlerce kişi Sezen Aksu’nun doğum gününü kutladı.

 ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’, ‘Yazık’, ‘Yalancı Bahar’, ‘Başka Bir Şey’, ‘Ayrılmam’ ‘Serserim Benim’şarkıları ile 90’lar rüzgarı estiren Aşkın Nur Yengi, ‘Ay İnanmıyorum’ şarkısında sahneye gelen dans grubuyla, darbuka eşliğinde oryantal şov yaptı. 

Ünlü sanatçı ‘Bile Bile’ parçasında iki yıl önce yaşamını yitiren Harun Kolçak’ın ses kaydı ve görüntüleri eşliğinde düet yaptı.

Ünzile parçasında sahneye gelen çocuk gelin ve sahnedeki koreografi büyük alkış aldı. Konser sonunda Mehmet Erdem’le bir kez daha bir araya gelen Yengi ve Erdem yazın düeti “Allah’tan Kork’u tüm Harbiye ile birlikte söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER