Gülgün Feyman'dan Taliban istifası

Haber spikeri Gülgün Feyman, Afganistan'da Taliban'a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden istifa ettiğini açıkladı.

Gülgün Feyman'dan Taliban istifası

Haber Spikeri Gülgün Feyman, Taliban'a destek açıklamasında bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden de istifa ettiğini duyurdu. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Feyman  “An itibari ile Atatürk'ün kızı ve varisi olarak Cumhuriyet Kadınları derneğinden bir Cumhuriyet kadını olarak istifa ettim. Kamuoyuna sunarım. Saygılar” paylaşımını yaptı.

Gülgün Feyman, son olarak görev yaptığı Ulusal Kanal'daki görevinden de Temmuz ayında ayrılmıştı. Feyman ayrlık kararı sonrası şöyle bir açıklama yapmıştı: "Soruyorsunuz neredesin diye. Yayıncılığın son dönemde geldiği durum nedeniyle, ilkelerim, duruşum, aylar önce aldığım kişisel kararım, anlayışım nedeniyle fiili olarak hiç bir TV kanalında çalışmıyorum. Yoruma gerek yok. Kişisel kararım."

gülgün feyman

"ŞERİAT REJİMİ GERÇEĞİ DEĞİŞTİRMİYOR"

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin açıklamasında "Bazı kadın örgütlerinin bir araya gelerek savurdukları 'Taliban’ı tanımıyoruz, Taliban’ı tanıyanı da tanımıyoruz' sloganına karşı 'Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz, Bağımsız Afganistan’ı tanımayanı da tanımıyoruz' denilmişti. Açıklamada Taliban'ın ülkeyi şeriatla yönetilecek olması "Bağımsızlık, gerçek uygarlığa kavuşmanın ön şartıdır. Afganistan'da olan budur. Taliban'ın şeriat rejimiyle yönetecek olması bu gerçeği değiştirmiyor" diye değerlendirilmişti.

cumhuriyet kadınları derneği

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 16:44

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE