FOX Ana Haber ve Selçuk Tepeli'ye 'Düdükleme' Cezası! Yayında Söyledi

Fatih Portakal'dan FOX Ana Haber sunuculuğu bayrağını devralan Selçuk Tepeli, RTÜK'ten ilk cezasını yedi! Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüleri ve paralı otoyol geçişlerinden alınan ücretler için "Düdükleme" ifadesini kullanan Selçuk Tepeli'ye RTÜK ceza verdi.

FOX Ana Haber ve Selçuk Tepeli'ye 'Düdükleme' Cezası! Yayında Söyledi

Fatih Portakal'dan FOX Ana Haber sunuculuğu bayrağını devralan Selçuk Tepeli, RTÜK'ten ilk cezasını yedi!

selçuk tepeli fox ana haber

Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüleri ve paralı otoyol geçişlerinden alınan ücretler için "Düdükleme" ifadesini kullanan Selçuk Tepeli'ye RTÜK ceza verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Fatih Portakal'ın ardından FOX TV Ana Haber bültenini sunan Selçuk Tepeli'ye ilk cezayı kesti.

osmangazi köprüsü araç geçişi

RTÜK: DİLİN DÜZEYSİZ VE ARGO KULLANIMINA YER VERİLEMEZ

Selçuk Tepeli'nin ana haber bülteninde otoyol ve köprü ücretlerinden bahsederken kullandığı ifadeleri değerlendiren Üst Kurul, "Dilin düzeysiz, kaba ve argo kullanımına yer verilemez." ilkesini ihlal etmesi nedeniyle FOX TV'ye idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

selçuk tepeli fox ana haber

SELÇUK TEPELİ NE DEMİŞTİ?

Tepeli, köprü geçiş ücretlerinden bahsederken "Ne kadar düdüklendiğini anlamıyorsun' ifadesini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 21:18

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emliy
Emliy - 3 gün Önce

Soyluyoruz doğru