Eşkıya mı zirvede, Masumlar Apartmanı mı? İşte 18 Mayıs 2021 Salı reyting sonuçları

Salı akşamlarının iki ezeli rakibi Masumlar Apartmanı ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz arasındaki yarışı total grubunda, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz zirvedeki yerini korudu. 9.44 rating ve 22.60 izlenme oranı Eşkıya için sezon sonu yaklaşırken önümüzdeki sezon için yeni yatırımlar ve transferler müjdesini de verdi. İşte 18 Mayıs Salı reyting sonuçları...

Eşkıya mı zirvede, Masumlar Apartmanı  mı? İşte 18 Mayıs 2021 Salı reyting sonuçları

TRT1’in Masumlar Apartmanı klasik olarak Salı akşamları total grubunda ikinci sıradaki yerini korudu. 8.25 rating TRT’nin fenomen dizisini zirvede tuttu.

Gündüz kuşağında yayınlanmasına rağmen pek çok prime time işini geride bırakan Esra Erol ve Müge Anlı bildiğiniz gibi. İlk beş içindeki yerlerini korudu. Esra 4., Müge 5. Sırada.

TV8 Survivor’la total grubunda 10 share barajını yine aştı ve 4.21 ratingle beşinci oldu.

Haber yarışında Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber rakiplerine yine fark attı.

Kanal D’nin iddialı dizisi Hekimoğlu’ndaki kan kaybı giderek artıyor. Dizi 2.28 rating ve 5 sharlere kadar geriledi ve 13.sırada yer aldı. Dileriz bu 13 rakamının uğursuzluğu dizinin fişini çekmez. Çünkü bu ratingle yeni sezonda Hekimoğlu’nun yer alması imkansız.

rating analiz

REKLAM VERENİN KATEGORİSİ 

Reklam veren için en önemli kategori olan ABC1’deyse 10.96 rating ve 24 share ile Masumlar Apartmanı kazanırken 9.71 rating ve 21.47 sharle Eşkıya ikinci sırada yer aldı.

Survivor bu kategoride 5 rating barajını aşarak sezon finali yaklaşırken yükseliş trendini sürdürdü.

Fox Ana Haber bu kategoride de kulvarında çok ama çok önde. 5 ratinge dayanan Fox Ana Haber en yakın rakibi ATV Ana Haberi ikiye katlamış durumda.

Müge Anlı ABC1’de yine bir imkansızı başarıp ilk beşe girdi. 4.52 rating ve 34.66 share Müge Anlı’yı yine günün en fazla izlenme oranına sahip program yaptı.

Seda Sayan Gelinim Mutfakta

GÜNDÜZ KUŞAKLARI 

Hep dediğimiz gibi ABC1 reklamveren için en önemli kategori.

Rating karnesinde dün bu kategoride sınıfı geçenler arasında çift haneli izlenme oranlarına ulaşan 7.sıradaki Esra Erol, 17. Sıradaki  Zuhal Topal, 30.sıradaki İsmail Küçükkaya vardı.

Kanal D’de Gelinim Mutfakta günü hasarsız atlattı ve 8.27 izlenme oranını aldı.

Fox’ta Temizlik Benim İşim istikrarını korudu ve o da 8 küsur izlenme oranlarına uleaşı.

Star’ın gündüz kuşağındaki realty showu Gerçeğin Peşinde ve Show’da Didem Arslan 7 sharle “eh işte” dedirtti.

GÜNÜN HAYAL KIRIKLIKLARI

Az önce de belirttiğimiz gibi Kanal D’de Hekimoğlu için tehlike çanları çalıyor.

Star, Show, Fox Salı akşamlarına havlu atmaya devam ediyor. Güçlü rakipleri TRT ve ATV’nin dizileri karşısında yayınlayacak proje üretemedikleri için geceyi Türk filmleriyle geçip 5-6 share razı oluyorlar.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 12:22

Sait Özseven

YORUM EKLE