Bergüzar Korel, ebeveynleri uyardı! "Squid Game dizisini çocuklarınıza izletmeyin!"

Bergüzar Korel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çocukların, dünyanın gündemine oturan "Squid Game" dizisini izlemesine tepki gösterdi.

Bergüzar Korel, ebeveynleri uyardı! "Squid Game dizisini çocuklarınıza izletmeyin!"

Netflix'te yayınlanan Squid Game dizisi dünya gündemine oturdu. Hatta izlenme rekoru kıran dizideki oyunlar, okul bahçelerinde bile oynanmaya çalışılıyor. Bu durumdan rahatsız olan eğitimciler ve aileler de sosyal medya üzerinden tepki göstermeye başladı. Dizinin çocuklar tarafından bu kadar izlenmesine bir tepki de oyuncu Bergüzar Korel'den geldi.

NASIL İZİN VERİRSİNİZ?

Şimdilerden 3. bebeğine hamile olan güzel oyuncu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Duyduklarıma inanamıyorum. Squid Game izlemeyen çocuk yok. İki gün önce ilk kez açtık ve aklı başında bir ebeveynin çocuğuna bu diziyi nasıl izlemesine izin verdiğini anlamış değilim.

Bu dizi asla çocuklara uygun değildir. 'Ama bütün arkadaşlarım izliyor' diyebilir çocuğunuz, cevabı çok net 'bu dizi senin yaşına uygun değil, 18 yaşından küçüksün ve o yaşa gelene kadar bizim sorumluluğumuzdasın ama diğer evlerde olan kurallar bizim sorumluluğumuz dışında.' Anne ve babalara sesleniyorum; rica ediyorum çocuklarınıza bu diziyi izletmeyin. Netflix bile +18 ve intihar uyarısı verirken bunu nasıl görmezden geliyorsunuz?" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 09:09

Cem Boratay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE