Bergen filmi için telif davası açılabilir!

Acıların kadını olarak biline sanatçı Bergen'in hayat hikayesini anlatacak olan filmle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte o gelişme ile ilgili iddialar...

Bergen filmi için telif davası açılabilir!

Serenay Sarıkaya’nın ayrılmak zorunda kaldığı Bergen filminin yeni başrolü Masumlar Apartmanı dizisinden ayrılan Farah Zeynep Abdullah olmuştu.

Bergen filmi için telif davası açılabilir!

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, gelecek sene beyaz perdede olacak olan film hakkında özel bir bilgi paylaştı. Eyüboğlu yazısında, “Yapımcı Mİne Şengöz’le “Bergen” kitabının yazarı Tok, projenin başında birlikte hareket ediyordu. Şengöz’le Tok, fikir ayrılığına düşünce yolları ayrıldı. O nedenle film vizyona girince Tok, proje için telif davası açarsa, sürpriz olmaz bu.” ifadeleriyle filme dair yeni bilgiyi paylaştı.

Bergen filmi için telif davası açılabilir!

İşte Ali Eyüboğlu’nun “Bergen’in 30 yılda biten acılı hayatı” başlıklı yazısı:

“Bergen” filmini çekecek yapımcı Mine Şengöz’ü iki nedenle kutluyorum. Birincisi; Bergen’in katili Halis Serbest’in, “İznim olmadan bu filmi çekemezler” demesine rağmen geri adım atmadı. Şengöz, Bergen rolü için Farah Zeynep Abdullah’ı seçmekle doğru yaptı. Sema Kaygusuz’un yazdığı senaryoyu okumadığım için nasıl bir Bergen filmi yapacaklar bilmiyorum. Tanıdığım, söyleşi yaptığım ve Yavuz Hakan Tok’un “Acıların Kadını Bergen” kitabını okuduğum için biliyorum, Bergen; sadece bir arabesk yıldızı değil, bu ülkede kadına şiddetin katmerlisini yaşayan biriydi. Bu arada filme dair özel ve yeni bir bilgi:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER